29.04.2019 16:47

Jeden z członków ekipy grupy Death umiera. Apeluje o pomoc w internecie

Eric Greif, manager metalowego Death zaapelował na swoim Facebooku o pomoc. Mężczyzna potrzebuje przeszczepu nerki. 

Eric Greif i Chuck Schuldiner
foto: Facebook

Muzyka metalowa to nie tylko machanie głowami na koncertach i pogowanie. Metalowcy to według badań jedna z najbardziej lojalnych grup słuchaczy na świecie. Również wykonawcy muzyki ekstremalnej nie stronią od pomocy swoim fanom i nie tylko. Metallica wspiera Banki Żywności na całym świecie, a Steven Tyler otworzył ośrodek niosący pomoc maltretowanym dziewczynkom. Tym razem pomocy potrzebuje jeden z członków ekipy grupy Death.

Heavy Metal
Heavy Metal
Przeczytaj także 7 dobrych rzeczy, które heavy metal dał światu

Manager grupy Death potrzebuje przeszczepu nerki 

Eric Greif, manager grupy Death jest ciężko chory. Mężczyzna poinformował na swoim Facebooku, że umiera i może go uratować jedynie przeszczep nerki. Greif poprosił o pomoc użytkowników portalu społecznościowego, ponieważ organy dwóch dawców, którzy zgłosili się do pomocy, zostały odrzucone.

"

Moja mama oddała mi nerkę w 1998 roku. Niestety ostatnio organ przestał działać. Kiedy ostatni raz poprosiłem o pomoc, zgłosiło się do mnie dwóch dawców. Niestety ryzyko odrzucenia nerki przez organizm było w obu przypadkach za wysokie. (...) Od jakiegoś czasu jestem na dializach, ale teraz powoli umieram. Wszystko przez moją cukrzycę. "

Eric podkreśla, że aktualnie przeszczep nerki jest o wiele łatwiejszy niż wtedy, gdy jego mama oddawała mu swój organ. Apeluje o zgłoszenia i prosi o szansę na kolejne lata życia ze swoimi dziećmi. 

Zobacz też:>>Sztuczna inteligencja gra death metal na żywo<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News