06.08.2019 14:14

Jeden z największych metalowych festiwali na świecie wyprzedał się w 21 godzin rok przed jego rozpoczęciem

31. edycja Wacken Open Air, która rozpocznie się dopiero 30 lipca 2020 roku została wyprzedana w 21 godzin.

Wacken Open Air
foto: Antyradio.pl/Romana Makówka

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie metalowych festiwali. Impreza odbywa się regularnie od 1990 roku. 3 sierpnia zakończyła się tegoroczna jubileuszowa 30. edycja wydarzenia. Chwilę później wystartowała przedsprzedaż biletów na festiwal, który odbędzie się w Niemczech za rok. Wejściówki zniknęły w zawrotnym tempie. 

Wacken Open Air 2020: Festiwal wyprzedał się w dobę

21 godzin. Tyle potrzebowali fani Wacken Open Air na wykupienie wszystkich biletów na imprezę, która wystartuje dopiero za rok. 31. edycję festiwalu zaplanowano na 30 lipca 2020 roku, a wydarzenie ma trwać do 1 sierpnia. Tuż po zakończeniu tegorocznego Wacken Open Air, 5 sierpnia na stronie pojawiła się możliwość zakupu biletów na koncerty w przedsprzedaży. 75 tysięcy wejściówek wyprzedało się w niecałą dobę, a karnety zakupili festiwalowicze z 83 krajów.

Judas Priest
Judas Priest
Przeczytaj także Judas Priest headlinerem Wacken Open Air 2020

Założyciel festiwalu, Thomas Jensen nie kryje podekscytowania tak dużym zainteresowaniem wydarzeniem.

"

Jesteśmy bardzo szczęśliwi tym, że bilety na Wacken Open Air 2020 znów wyprzedały się w tak krótkim czasie. Ogromny sukces tegorocznej edycji i ogłoszenie pierwszych zespołów na przyszły rok najwyraźniej przekonało naszych fanów do tego, że można nam zaufać. Jesteśmy niezmiernie za to wdzięczni. Myślę, że w dużej mierze przeważyło tutaj 50-lecie Judas Priest, które Rob Halford będzie świętował właśnie na Wacken. "

Organizatorzy podkreślają, żeby nie kupować biletów na wydarzenie od osób trzecich. Wejściówki z podejrzanych źródeł mogą być nieprawdziwe i nie będą respektowane przy wejściu na festiwal.

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje o lineupie Wacken Open Air w 2020 roku. Na festiwalu wystąpią Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, At The Gates, Venom, Hypocrisy, Sodom, Death Angel, Sick Of It All, Nervosa i Cemican.

Zobacz też: Saxon, giganci metalu, zagrali na Wacken Open Air 2019 

Tagi: Rock News Wacken Open Air