11.05.2015 12:16

Jerry Cantrell na nowej płycie Deftones

Wokalista zespołu, Chino Moreno, opowiedział o tym, jak doszło do współpracy z gitarzystą Alice in Chains oraz jak muzycy pracowali nad nowym albumem. 

Jerry Cantrell na nowej płycie Deftones
foto: KRD, CC BY-SA 3.0, EVERETT COLLECTION / Eeast News

Lider Deftones udzielił wywiadu przy okazji koncertu zespołu na amerykańskiej edycji Rock in Rio. Zdradził w nim kilka szczegółów dotyczących nowej płyty. Nie był jednak pewien czy powinien mówić o tym, że zagrał na niej gitarzysta Alice in Chains.  

"

Jerry pojawi się na naszym nadchodzącym albumie. Nie wiem czy chciał, by ktoś o tym wiedział, ale wygląda na to, że puściłem farbę. "

Dla Moreno zaproszenie Jerrego Cantrella jako gościa to otwarcie się na nową ścieżkę w muzyce zespołu. Podkreślił, że bardzo zależy mu na tym, by próbować niekonwencjonalnych rozwiązań. 

"

W utworach Deftones nie było dotąd typowych solówek, ale widzę w nich przestrzeń, którą można zapełnić czymś, co je przypomina. Pomyślałem, że styl Jerrego idealnie wpasuje się w jeden z naszych kawałków. Wysłałem mu demo tego utworu. Po dwóch dniach przysłał mi propozycję swojej partii. Niedługo później nagraliśmy go w studiu. "

Muzyk przyznał, że jest fanem zespołu Cantrella. Powiedział, że gdy usłyszał brzmienie Deftones i Alice in Chains dopełniające się w jednym utworze, w oku zakręciła mu się łza wzruszenia.

Chino opowiedział także o tym, jak powstawały utwory na nową płytę. Podczas pracy nad albumem, w zespole nie było żadnego lidera. Wszystkie kompozycje muzycy stworzyli wspólnie.

"

To był naprawdę wspaniały sposób pisania kawałków. Usiedliśmy razem w jednym pokoju, każdy opowiadał o swoich pomysłach, a kolejni natychmiast je podchwytywali. Te utwory to efekt bardzo dobrej pracy zespołowej. Każdy z nas ma inne podejście do muzyki, więc kiedy jesteśmy zgrani, rezultaty są świetne. "

Materiał na kolejny album Deftones jest już prawie gotowy, ale Moreno nie podał jeszcze jego nazwy. Ogłosił natomiast, że ukaże się 25 września 2015 roku i znajdzie się na nim 16 utworów.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Deftones Alice In Chains