Jerzy Owsiak krytykuje TVP za materiał o Łydce Grubasa: "Kłamiecie, manipulujecie, robicie to niestarannie"

30.04.2021 12:31
Jurek Owsiak Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jurek Owsiak i Łydka Grubasa skrytykowali TVP za nielegalne wykorzystanie materiału Pol'and'Rock Festival.

W ramach programu "Kultura bez maski" w TVP Łódź wyemitowano wywiad z wokalistą grupy Łydka Grubasa oraz pokazano fragment koncertu kapeli na Pol'and'Rock Festival. Okazało się, że nie zapytano organizatora imprezy o możliwość użycia materiałów zarejestrowanych na festiwalu i zamazano logo Kręcioła tv. Sprawa oburzyła Jurka Owsiaka i zespół Łydka Grubasa.

Polecamy

Jerzy Owsiak krytykuje TVP za materiał o Łydce Grubasa: "Kłamiecie, manipulujecie, robicie to niestarannie"

Owsiak nie zostawił suchej nitki na TVP Łódź. W specjalnym wpisie na Facebooku napisał, że nie będzie podawać telewizji do sądu, ale postanowił dokładnie opowiedzieć, co go tak oburzyło w reportażu TVP:

Materiał jest po chamie, bez żadnego pytania o zgodę (dalibyśmy), w złej jakości (od nas dostaliby dobrą) z naszego Festiwalu Pol'and'Rock Festival, który jak każdy materiał ma swój logotyp Kręciołatv. Logotyp, nie uwierzycie, w sposób idiotyczny, co widać na załączonym obrazku, po chamie i niestarannie jest zamazany. I nie dość, że wymazany logotyp, to państwowo-telewizyjny analfabeta napisał „rapapra” zamiast „rapapara”, a zamiast Pol’and’Rock napisał POLANDROK. Nie wierzę, nawet mnie jest trudno w to uwierzyć! Co za gamonie.

Jerzy Owsiak stwierdził, że materiał świadczy o nieprofesjonalnej postawie stacji:

Nigdy, przenigdy, obecna TVP nie zagości na żadnej naszej imprezie, jeśli nie potrafi uprawiać rzetelnego dziennikarstwa nawet w tak podstawowych sprawach. Kłamiecie, manipulujecie, robicie to niestarannie i gdybym jeszcze raz powołał się na czasy PRL-u, gdzie napisy „TVP łże” były obecne w całej Polsce, mógłbym Was porównać tylko do agencji sowieckiej TASS.

Przeczytajcie cały wpis Owsiaka:

owsiak

Do sprawy ustosunkował się również sam zespół, który na swoich social mediach wyznał, że rozmazywanie logotypów i nie pytanie się autora nagrań o pozwolenie to żenująca sytuacja:

Ale oczywiście Jurek Owsiak ma rację - adresujemy to do wydawców materiału odpowiedzialnych za emisję antenową - rozmazywanie „nieprawomyślnych” logosów, podbieranie materiału, nawet jeśli powodowane brakiem wiedzy o tym, że trzeba zapytać autora, walenie turbo – literówek to, po ludzku mówiąc, ŻENUA! Zwłaszcza te wycinanie logo to słabizna aż trzeszczy, szczególnie po akcji z wyżynaniem serduszek WOŚP w „Wiadomościach”. Babole w opisie, cóż, świadczą o poziomie profesjonalizmu i dają dużo do myślenia w kwestii zatrudniania osób spod hasła „coś tam robi, nie fika, i styka”.

Zespół nie autoryzował tego materiału i na jego prośbę TVP usunęło materiał. Przeczytajcie cały wpis Łydki Grubasa:

łydka
Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.