14.01.2019 16:25

Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania Fundacją WOŚP

„Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – poinformował Jerzy Owsiak na konferencji prasowej zwołanej po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska ugodzonego nożem na scenie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania Fundacją WOŚP
foto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Świętowanie niewiarygodnego sukcesu, jaki odniosła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w swojej całej historii zebrała już ponad miliard złotych na zakup sprzętów do szpitala, zostało przerwane przez tragiczne wydarzenia, do jakich doszło w Gdańsku.

Podczas zwyczajowego „Światełka do nieba” do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podszedł mężczyzna, który zadał mu trzy ciosy nożem. Rannego natychmiast zabrano do szpitala, w którym przeszedł skomplikowaną operację. Mimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Jerzy Owsiak jeszcze przed oficjalnym wystąpieniem podzielił się z dziennikarzami swoimi odczuciami:

"

Ta nienawiść, która jest w ludziach, w sposób ekstremalny eksplodowała. Trudno winić tutaj organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, bliskiej sercom wielu Polaków imprezie. Charakter koncertu w Gdańsku był taki, ze każdy mógł wejść i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie intencje, jest piekielnie trudne. "

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji WOŚP

Jerzy Owsiak oficjalnie zrezygnował z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy:

"

To tragiczna sytuacja związana z WOŚP i taka już pozostanie. Życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP. "

Owsiak zapewnił przy tym, że nie rezygnuje z pracy w Fundacji WOŚP i będzie się dalej w niej udzielał.

Więcej o decyzji Jurka Owsiaka będzie można usłyszeć na antenie Antyradia już o godz. 20. – audycji można będzie posłuchać online.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Rock News