20.04.2016 15:36

Jesteś szalona... i metalowa!

Jak spopularyzowany przez zespół Boys szlagier disco polo brzmi w metalowej wersji? Sprawdźcie!

Jesteś szalona... i metalowa!
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

Szczyt popularności disco polo to jedno z charakterystycznych zjawisk lat 90., a utwór zespołu Boys to wciąż jeden z najbardziej kojarzonych przebojów tamtego czasu. Charakterystyczny teledysk na morzu i na plaży kojarzą chyba wszyscy, nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy takiej muzyki.

Co ciekawe, choć „Jesteś szalona” znamy najlepiej z wykonania kierowanej przez Marcina Millera grupy Boys, to wcale nie ona jest kompozytorem tego utworu. Pierwotnie skomponował go zespół Mirage i wypuścił jeszcze w 1992 roku, 5 lat przed słynnym coverem prostkowian. Jednak to dopiero wersja Boysów osiągnęła ogólnopolski sukces i pozwoliła albumowi „O.K.” osiągnąć status platynowej płyty w niespełna 2 tygodnie.

Ale to było prawie 20 lat temu, dziś przyszła pora na jeszcze inne wykonanie tego ogranego szlagieru. Takie, które powinno przemówić nawet do tych, którzy mimo wszystko nie wspominają z nostalgią czasów, gdy disco polo święciło triumfy. Z potężnym gitarowym brzmieniem i prawdziwie brutalnymi partiami wokalnymi. Krótko mówiąc: mamy dla Was naprawdę szaloną, metalową wersję „Jesteś szalona”.

Oto i ten ciężki przypadek „metalo polo”:

To nie jedyne polskie przeboje sprzed lat, które wymęczono już na niejednej biesiadzie, a teraz poddano gitarowej kuracji. Poniżej znajdziecie znacznie cięższe wykonania „Powiedz” Ich Troje oraz poprockowego hitu łódzkiej grupy Happy End „Jak się masz, kochanie?” z 1979 roku.

To też nie pierwszy raz, kiedy prezentujemy Wam disco polo w metalowej wersji. Dopatrywaliśmy się już szatańskich wpływów w utworze „Bierz co chcesz” Shazzy, w rockowych wersjach zabrzmiały też „Prawdziwa miłość to Ty” Akcentu oraz „Ruda tańczy jak szalona” Czadomana.

Który kawałek przerobiony na metalowo podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele