Jim Root: Moje odejście ze Stone Sour dało kopa Slipknotowi

Urszula Drabińska
26.09.2014 13:54
Jim Root: Moje odejście ze Stone Sour dało kopa Slipknotowi Fot. Llann Wé², CC BY-SA 3.0

Jim Root zdradził kulisy prac Slipknota nad „.5: The Gray Chapter”. Wyrzucenie go ze Stone Sour przyśpieszyło powstanie tego albumu?

Drogi gitarzysty Jima Roota i pozostałych członków zespołu Stone Sour rozchodziły się od jakiegoś czasu. W połowie maja tego roku Root zapytany przez fana na Instagramie, dlaczego nie ma go w składzie na nadchodzącą trasę, odpowiedział:

Nie jestem już w tym zespole. To nie moja decyzja. Nie jestem szczęśliwy z tego powodu.

Sytuacja była napięta. Jim Root gra na gitarze również w Slipknocie. Frontmanem obu grup – Stone Sour i Slipknota – jest zaś Corey Taylor. Pojawiło się pytanie, jak będzie przebiegać dalsza współpraca panów w tej drugiej kapeli. Slipknot właśnie powoli zaczynał myśleć o 5. krążku…

Emocje na szczęście w końcu opadły i płyta „.5: The Gray Chapter” Slipknota, którą promuje powyższy klip „The Devil in I”, ukaże się jeszcze w październiku tego roku. Wcześniej jednak łatwo nie było.

Muzycy początkowo próbowali ukryć konflikt. Skutecznie. O tym, że Jim Root nie gra już w Stone Sour, świat dowiedział się, dopiero w maju tego roku, 7 miesięcy po fakcie!

W zasadzie już w listopadzie 2013 roku odkryłem, że Stone Sour chce więcej koncertować i nie chcą, bym brał w tym udział.

Po kilku miesiącach gitarzysta trochę inaczej opisuje tamte wydarzenia.

Rozstanie wyszło wszystkim na dobre

Niedawno zdradził magazynowi „Revolver”, że od jakiegoś już czasu źle się czuł w Stone Sour. Jego zdaniem niecały rok temu zapadła dobra decyzja. Muzycy tego zespołu chcieli intensywnie koncertować, a on codziennie był pytany przez fanów, kiedy zrobi coś nowego ze Slipknotem, a nie ze Stone Sour.

Sądzę, że – delikatnie mówiąc – dano mi możliwość rozpoczęcia prac nad albumem Slipknota.

Jim Root zapewnił przy tym, że kocha Stone Sour i muzykę, którą stworzyli. Była to dla niego niezła jazda.

Ale jeśli mam czemuś poświęcić cały mój wolny czas, to musi to być coś, w co wierzę na 1000%. Muszę dogadywać się ze wszystkim zaangażowanymi w 1000%.

Efekty zaangażowania wszystkich muzyków Slipknota w nagrywanie „.5: The Gray Chapter” usłyszymy 21 października.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.