26.09.2014 13:54

Jim Root: Moje odejście ze Stone Sour dało kopa Slipknotowi

Jim Root zdradził kulisy prac Slipknota nad „.5: The Gray Chapter”. Wyrzucenie go ze Stone Sour przyśpieszyło powstanie tego albumu?

Jim Root: Moje odejście ze Stone Sour dało kopa Slipknotowi
foto: Llann Wé², CC BY-SA 3.0

Drogi gitarzysty Jima Roota i pozostałych członków zespołu Stone Sour rozchodziły się od jakiegoś czasu. W połowie maja tego roku Root zapytany przez fana na Instagramie, dlaczego nie ma go w składzie na nadchodzącą trasę, odpowiedział:

"

Nie jestem już w tym zespole. To nie moja decyzja. Nie jestem szczęśliwy z tego powodu. "

Sytuacja była napięta. Jim Root gra na gitarze również w Slipknocie. Frontmanem obu grup – Stone Sour i Slipknota – jest zaś Corey Taylor. Pojawiło się pytanie, jak będzie przebiegać dalsza współpraca panów w tej drugiej kapeli. Slipknot właśnie powoli zaczynał myśleć o 5. krążku…

Emocje na szczęście w końcu opadły i płyta „.5: The Gray Chapter” Slipknota, którą promuje powyższy klip „The Devil in I”, ukaże się jeszcze w październiku tego roku. Wcześniej jednak łatwo nie było.

Muzycy początkowo próbowali ukryć konflikt. Skutecznie. O tym, że Jim Root nie gra już w Stone Sour, świat dowiedział się, dopiero w maju tego roku, 7 miesięcy po fakcie!

"

W zasadzie już w listopadzie 2013 roku odkryłem, że Stone Sour chce więcej koncertować i nie chcą, bym brał w tym udział. "

Po kilku miesiącach gitarzysta trochę inaczej opisuje tamte wydarzenia.

Rozstanie wyszło wszystkim na dobre

Niedawno zdradził magazynowi „Revolver”, że od jakiegoś już czasu źle się czuł w Stone Sour. Jego zdaniem niecały rok temu zapadła dobra decyzja. Muzycy tego zespołu chcieli intensywnie koncertować, a on codziennie był pytany przez fanów, kiedy zrobi coś nowego ze Slipknotem, a nie ze Stone Sour.

"

Sądzę, że – delikatnie mówiąc – dano mi możliwość rozpoczęcia prac nad albumem Slipknota. "

Jim Root zapewnił przy tym, że kocha Stone Sour i muzykę, którą stworzyli. Była to dla niego niezła jazda.

"

Ale jeśli mam czemuś poświęcić cały mój wolny czas, to musi to być coś, w co wierzę na 1000%. Muszę dogadywać się ze wszystkim zaangażowanymi w 1000%. "

Efekty zaangażowania wszystkich muzyków Slipknota w nagrywanie „.5: The Gray Chapter” usłyszymy 21 października.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Slipknot Jim Root Stone Sour