07.08.2019 10:38

Jim Root o Corey'u Taylorze: Odejście ze Stone Sour było najlepszą decyzją. Inaczej pozabijalibyśmy się

Jim Root od 1999 roku zasila szeregi Slipknota. Muzyk grał również w zespole Stone Sour jednak artysta nie za dobrze wspomina ten okres.

Jim Root Slipknot
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

W 2014 roku Jim Root odszedł z zespołu Stone Sour. W wywiadach określał kapele jako "tonący statek", a o swoim koledze, Corey'u Taylorze, nie wypowiadał się superlatywach. Cała sytuacja była dość nietypowa, bo poza Stone Sour panowie wspólnie grali w Slipknocie.

Jim Root o odejściu z zespołu Stone Sour i relacjach z Corey'em

Zdaniem Roota, jego kontakty z Corey'em znacznie się polepszyły. W wywiadzie dla Metal Hammer gitarzysta opowiedział o obecnej relacji z Taylorem i przyczynie ich wcześniejszych spięć:

"

Corey i ja jesteśmy teraz znacznie bliżej. Odejście ze Stone Sour było najlepszą decyzją. Inaczej pozabijalibyśmy się [...]. Potrzebowałem tego, Slipknot tego potrzebował i Stone Sour z pewnością też [...]. Myślę, że wszyscy byli zmęczeni moim g*wnianym zachowaniem. "

Corey Taylor o serwisach streamingowych
Corey Taylor o serwisach streamingowych
Przeczytaj także Corey Taylor o serwisach streamingowych: Wciąż nikt nam nie zapłacił

Corey Taylor jest członkiem zespołu Slipknot od 1997 roku. Gitarzysta rytmiczny, Jim Root, doszedł do ekipy dwa lata później. Obu muzyków możecie usłyszeć na najnowszej płycie, która będzie miała swoją premierę 9 sierpnia 2019 roku. "We Are Not your Kind" będzie już szóstym studyjnym albumem grupy. Dyskografię zespołu zamyka krążek ".5: The Gray Chapter" wydany w 2014 roku.

Zobacz także: Slipknot opublikował nową piosenkę. Jak brzmi "Birth Of The Cruel"?

Tagi: Slipknot Stone Sour