04.02.2015 10:19

Jimmy Page bardzo tęskni za sceną

Gitarzysta zdradził, że ćwiczy przed występami na żywo. Namówi do powrotu kolegów z Led Zeppelin?

Jimmy Page bardzo tęskni za sceną
foto: East News

Jimmy Page przy okazji zbliżającej się reedycji płyty „Physical Graffiti” z 1975 roku odpytany został o plany na przyszłość. Ostatnio zajmuje się przede wszystkim odkurzaniem starych nagrań i... myśleniem o jakiejś trasie koncertowej.

"

Gdy ma się zacząć, trzeba ćwiczyć na gitarze i się zgrać, więc obecnie – poniekąd – jestem w trakcie tego. Występy na żywo nie będą miały miejsca w przyszłym miesiącu, będzie to bliżej końca roku. Zdecydowanie rozgrzewam się przy linii bocznej, tak to ujmijmy. "

Raczej nie ma co liczyć na wskrzeszenie Led Zeppelin. Robert Plant od dawna jest temu przeciwny, gitarzysta opracował więc inny plan.

Jimmy Page szykuje niespodziankę

Muzyk postanowił wrócić na scenę z szerzej nieznanymi ludźmi. We wrześniu 2014 roku zapowiadał, że zgromadzi ich wokół siebie i zacznie z nimi ćwiczyć w nowym roku. Grać będą utwory gitarzysty ze wszystkich okresów twórczości. Podobno nie zabraknie też czegoś nowego.

"

To będzie zaskakujące… Chciałbym oczywiście pokazać, co robiłem przez cały ten czas. To zdecydowanie będzie zaskoczenie dla ludzi. Nie będą już ziewać. "

Nie możemy doczekać się tych występów! Całe szczęście, że fotograficzna autobiografia „Jimmy Page by Jimmy Page” nie była zamknięciem jego kariery.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jimmy Page