11.04.2019 13:06

Jimmy Page częstował Jasona Bonhama kokainą, gdy chłopak miał zaledwie 16 lat

Syn perkusisty Led Zeppelin, Jason Bonham opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów o tym, jak Jimmy Page proponował mu kokainę, kiedy był nieletni.

Jimmy Page
foto: EAST NEWS

Jason Bonham dorastał w otoczeniu gwiazd rocka i ich nierzadko budzących kontrowersje zwyczajów. Chłopak obserwował, jak jego ojciec John stawał się jednym z najbardziej znanych perkusistów w historii muzyki rockowej. Bonham senior inspirował chłopca, który również został perkusistą, jednak życie w otoczeniu rockmenów naraziło go nie też na niebezpieczne sytuacje.

Led Zeppelin
Led Zeppelin
Przeczytaj także Stwórz własną playlistę na 50-lecie Led Zeppelin. Zrobili to już Jack White i Royal Blood

Jimmy Page częstował nieletniego Jasona Bonhama kokainą

W jednym z ostatnich wywiadów, Jason Bonham wyznał, że gdy miał zaledwie 16 lat, gitarzysta Led Zeppelin, Jimmy Page poczęstował go kokainą. Historia miała miejsce podczas jednej z tras w pokoju hotelowym. Bonham do dziś wspomina wydarzenie:

"

Jimmy był pierwszą osobą, która dała mi kokainę. Wezwał mnie do swojego pokoju, kiedy miałem zaledwie 16 lat. Na podłodze zobaczyłem miauczącą kobietę z obrożą na szyi. Podał mi działkę i powiedział, że to dla mnie. Podziękowałem, a on spytał, czy brałem już wcześniej. "Oczywiście, że tak" - odpowiedziałem i wciągnąłem całość. Skomentował tylko: "Jesteś jak twoj ojciec - to była działka dla nas wszystkich". Uznałem wtedy, że to komplement. "

Jason Bonham podkreślił, że od 17 lat żyje w trzeźwości. Zaręczył, że radzi sobie z nałogiem nawet wśród osób, które piją lub biorą narkotyki. Muzyk postanowił więcej nie uczestniczyć w tego rodzaju ekscesach.

Sprawdź: >>Jimmy Page opublikował zdjęcie w nazistowskim nakryciu głowy<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Jimmy Page