24.11.2015 16:31

Jimmy Page nagra płytę w 2016 roku?

Założyciel Led Zeppelin zapowiedział, że w 2016 roku rozpocznie nagrania na nową płytę solową. Czego możemy się spodziewać?

Jimmy Page nagra płytę w 2016 roku?
foto: ons.pl

Jimmy Page od dłuższego czasu przygotowuje nas na niespodziankę, której pierwszej zapowiedzi słyszeliśmy niespełna rok temu. Projekt wciąż wydaje się dość odległy, ale przynajmniej wiemy, kiedy muzyk rozpocznie nagrania.

Prace będą prawdopodobnie przebiegać w klasyczny dla niego sposób: zaczynając od gitary. Muzyk jest znany z wielu technik gitarowych - teraz skupia się na odświeżaniu tych umiejętności.

"

Najwyższa pora, bym zajął się albumem solowym. Poprzedni wyszedł w 1988 roku. "

Page ma tu na myśli płytę „Outrider”, która była tak naprawdę jego jedynym zupełnie samodzielnym dziełem. Muzyk tworzył oprócz tego ścieżki dźwiękowe oraz wielokrotnie współpracował z innymi artystami, w tym z dawnym kolegą z zespołu, Robertem Plantem. Kto zaśpiewa w jego nowym projekcie?

"

Nie myślę jeszcze o wokalistach, skupiam się na warstwie instrumentalnej. Pracuję nad swoimi silnymi stronami, niekoniecznie słabościami. Chcę się najpierw sam rozpędzić - potem zastanowię się, czy potrzebuję kogoś do śpiewania. "

Gitarzysta niezmiennie wyraża chęć grania na żywo. O tym, jak tęskni za sceną, mogliśmy się przekonać podczas występu w Seattle w listopadzie 2015 roku. Jimmy Page zagrał wówczas m.in. z muzykami Guns N' Roses i Alice in Chains. Nie mamy co oczekiwać koncertów w najbliższej przyszłości, możliwe jest jednak, że przyjmą one podobną formę, co impreza w EMP Museum.

"

Chciałbym zagrać na Glastonbury. Mógłbym zorganizować coś w stylu nocy karaoke z utworami Led Zeppelin. "

Biorąc pod uwagę twarde stanowisko Page'a w sprawie ewentualnej reaktywacji Led Zeppelin, może to być jedyna okazja, by usłyszeć jeszcze te kawałki na żywo z jego udziałem.

Myślicie, że Page zdąży wydać nowy materiał w 2016 roku?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Jimmy Page