16.10.2014 12:53

Jimmy Page obfotografowany

Przyznajcie się – kto pamięta, jak za młodu wyglądał gitarzysta Led Zeppelin? Oczywiście to niejedyny powód, by zajrzeć do jego fotograficznej autobiografii...

Jimmy Page obfotografowany
foto: kadr z wideo "Jimmy Page by Jimmy Page"

„Jimmy Page by Jimmy Page” ukazała się 14 października 2014 roku. Gitarzysta czekał na jej wydanie długo. Dotarcie do zdjęć z ponad 50 lat, ich przejrzenie i ostateczny wybór były żmudną pracą.

"

Myślę, że posiadanie autobiografii w postaci zdjęć dokumentujących moją muzyczną podróż, jest czymś wyjątkowym. (…) Było to czasochłonne zadanie, ale było warto. "

Do książki wytypował aż 600 zdjęć! Dzięki nim możemy stać się świadkami najważniejszych momentów w karierze Jimmy’ego. Widzimy go z pierwszą gitarą w wieku 13 lat, z pierwszym poważnym zespołem – The Yardbirds, potem z Led Zeppelin, w końcu solowo. Zobaczcie, co sam mówi o tym wydawnictwie (i jakie bujne miał włosy, zanim pokryły się srebrem).

Wczytywanie...

Pomysł albumu ze zdjęciami spodobał się Page’owi tak bardzo, że nie czuł już potrzeby dzielenia się swoją historią w formie pisanej. Tekst znajdziemy na niewielu stronach. Ale przynajmniej jest co oglądać.

Autobiografia po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2010 roku, jednak wtedy ukazała się tylko w 2,5 tys. egzemplarzy. Teraz jest dostępna dla wszystkich.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jimmy Page