14.11.2014 16:51

Jimmy Page odpytany przez Chrisa Cornella

Pretekstem do spotkania muzyków była fotograficzna autobiografia Jimmy’ego Page’a. Dlaczego zabrakło trudnych pytań?

Jimmy Page odpytany przez Chrisa Cornella
foto: kadr z wideo

Frontman Soundgarden wielokrotnie inspirował się Led Zeppelin. Nie potrafił spytać swojego idola o to, dlaczego członkowie zespołu nie dogadują w sprawie powrotu na scenę. Nie wspomniał też nic o rzekomym plagiacie piosenki „Stairway to Heaven”.

Podczas spotkania promującego autobiografię „Jimmy Page by Jimmy Page”, które odbyło się 12 listopada w Los Angeles, Chris Cornell pytał sporo o zdjęcia w niej zawarte.

Wczytywanie...

Niektóre z nich zrobili Ian Stewart, pianista The Rolling Stones, oraz Linda McCartney, żona ex-Beatlesa. Do kogo z nich Jimmy Page szczerzył się na zapleczu Madison Square Garden?

"

Och, po prostu zawsze świetnie się bawię. "

Dobry humor nie opuszczał go także wtedy, gdy przyjmował Order Imperium Brytyjskiego z rąk królowej Elżbiety II? Na fotografii wyraźnie widać, że był nią zafascynowany. Muzyk wytłumaczył, dlaczego jest dla niego taka ważna.

"

Ona jest na znaczkach! "

Gdy Chris Cornell zobaczył muzyka w strumieniu nieopodal jakiejś walijskiej wsi, stwierdził, że wygląda, jakby siedział „na werandzie wszechświata, który stworzył swoją akustyczną muzyką”. Na spotkaniu naprawdę było bardzo miło!

Na koniec Page obiecał, że już wkrótce znów ruszy w trasę.

"

Najważniejsze jest, żeby widzieli cię, jak grasz. Nie jest ważne, co robię w domu. "

Widownia była zachwycona. Jeśli nic się nie zmieni, koncerty już w pierwszej połowie przyszłego roku. Usłyszeć będzie można najstarsze utwory Yardbirds, ale zapewne również klasyki Led Zeppelin. A może i też coś nowego.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jimmy Page Chris Cornell