08.10.2014 12:58

Jimmy Page opowiada o muzycznej podróży swojego życia

Autobiografię byłego gitarzysty Led Zeppelin w końcu będzie mógł kupić każdy. Po 4 latach ukaże się w więcej niż 2,5 tys. egzemplarzy. Znajdzie się w niej coś nowego?

Jimmy Page opowiada o muzycznej podróży swojego życia
foto: materiały prasowe

„Jimmy Page by Jimmy Page” ukaże się 14 października 2014 roku. Książka będzie pierwszą autobiografią któregokolwiek z członków legendarnej grupy.

"

Proszono mnie wiele razy, bym napisał książkę. Myślę, że posiadanie autobiografii w postaci zdjęć dokumentujących moją muzyczną podróż, jest czymś wyjątkowym. "

W książce znalazło się naprawdę dużo fotografii – jest ich ponad 600. Pochodzą z lat 1957-2008 i przedstawiają najważniejsze momenty w karierze Jimmy’ego Page’a.

"

Chciałem, by było to tak pogłębione, jak to tylko możliwe. Są tam zdjęcia mnie grającego na gitarze przed domkiem w Bron-Yr-Aur. To najbardziej pełny dokument. "

Przy okazji gitarzysta ze swojej perspektywy opowiedział historię powstania najważniejszego zespołu, w którym grał – Led Zeppelin.

Chris Cornell pyta Page’a o jego pamiętnik

Na uważną lekturę autobiografii gitarzysty będzie miesiąc. A na pewno tylko tyle będzie miał frontman Soundgarden, Chris Cornell. Już 12 listopada spotka się z Jimmym Pagem w Los Angeles.

Podczas wywiadu na żywo z udziałem publiczności na pewno zapyta się o najciekawsze fragmenty książki, a także o to, co Jimmy Page w niej przemilczał.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Led Zeppelin Jimmy Page Chris Cornell