Jimmy Page opublikował zdjęcie w nazistowskim nakryciu głowy. Fani są oburzeni

Joanna Chojnacka
08.04.2019 11:43
Jimmy Page opublikował zdjęcie w nazistowskim nakryciu głowy. Fani są oburzeni Fot. kadr z wideo/BBC News

Gitarzysta Led Zeppelin opublikował na swoim instagramie zdjęcie z koncertu. Uwagę fanów przykuło nakrycie głowy muzyka z nazistowskim symbolem. 

Grupa Led Zeppelin w 2018 roku obchodziła swoje 50-lecie kariery. Z tej okazji muzycy stworzyli nawet specjalną kolekcję ubrań dla fanów. Ponadto uruchomili stronę internetową, na której można stworzyć swoją własną playlistę z hitami zespołu. W zabawie chętnie uczestniczyły gwiazdy takie jak Jack White czy członkowie Royal Blood. Tym razem sentymentalnym zdjęciem sprzed lat pochwalił się na swoim instagramie Jimmy Page i wywołał burzę.

Przeczytaj także

Jimmy Page w nazistowskim nakryciu głowy

Gitarzysta Led Zeppelin, Jimmy Page opublikował zdjęcie z okazji rocznicy koncertu na Stadionie w Chicago z 1977 roku. Wspomniał, że pamiętny koncert grupa rozpoczęła utworem "The Song Remains The Same". Jednak fani szybko zwrócili uwagę na nakrycie głowy idola.

Jimmy Page na zdjęciu ma na sobie element niemieckiego munduru. Na jego nakryciu głowy widzimy godło III Rzeszy, czyli orła będącego symbolem nazistowskich Niemiec w latach 1935–1945. Kontrowersyjny szczegół nie umknął uwadze fanów Page'a, którzy skrytykowali za niego swojego idola:

Nazistowska czapka była w naprawdę złym guście, Jimmy.

To straszne, że nosiłeś nazistowskie nakrycie głowy. Naprawdę niefajnie, Jimmy.

Czy to jest nazistowski kapelusz? Nie szanuję ciebie i twojej czapki.

Wśród komentujących znaleźli się również obrońcy muzyka. Podkreślali, że wielu artystów nosi elementy niemieckich mundurów i nie oznacza to od razu identyfikowania się z poglądami Hitlera. W komentarzach pojawiło się też porównanie do Lemmy'ego Kilmistera, który przez lata kolekcjonował pamiątki z II Wojny Światowej z naciskiem na sztylety, mundury, broń palną, swastyki czy medale z okresu nazistowskich Niemiec.

Zobacz też: >> Metalowy zespół oskarżony o nazistowską symbolikę <<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.