21.11.2015 15:45

Jimmy Page wystąpił z muzykami Guns N' Roses i Alice in Chains

Założyciel Led Zeppelin zagrał w iście doborowym towarzystwie. Zobaczcie jak wyglądało wyjątkowe wykonanie utworu „Rock And Roll” z płyty „Led Zeppelin IV”.

Jimmy Page wystąpił z muzykami Guns N' Roses i Alice in Chains
foto: kadr z wideo

19 listopada 2015 roku w EMP Museum w Seattle odbył się szczególny koncert, na którym muzycy rockowi składali hołd Jimmy'emu Page'owi. Choć ex-gitarzysta Led Zeppelin był gwiazdą wieczoru, jego przedstawiciele przez cały czas zapewniali, że muzyk nie zagra na żywo.

Pod koniec gali, kiedy już nikt się nie łudził na cud, Page niespodziewanie wyszedł na scenę z gitarą Gibson Les Paul i wykonał „Rock And Roll” swojego najbardziej znanego zespołu. Na scenie towarzyszyli mu m.in. Paul Rodgers i William DuVall z Alice in Chains oraz... aż ośmiu gitarzystów! Wśród nich znaleźli się Kim Thayil z Soundgarden, Duff McKagan z Guns N’ Roses, Jerry Cantrell z Alice In Chains i Rick Nielsen z Cheap Trick.

Zobaczcie sami to niecodzienne wydarzenie:

Tego samego wieczoru Jimmy Page odebrał nagrodę EMP Founders Award. Hołd muzykowi złożyli m.in. ex-basista Nirvany Krist Novoselic i gitarzysta Black Crowes, Rich Robinson. Na scenie rozbrzmiały najważniejsze utwory Led Zeppelin, takie jak „Dazed and Confused”, „When the Levee Breaks” czy „No Quarter”.

Poniżej możecie zobaczyć „Immigrant Song”, „Communication Breakdown” i „Four Sticks” z tego występu:

Oto pełna lista piosenek, które zostały zagrane w Seattle:

Setlista:

Z udziałem Richa Robinsona i Johna Hogga:

 1. Ten Years Gone
 2. Custard Pie
 3. Sick Again
 4. Dazed and Confused

Z udziałem Jerry'ego Cantrella i Williama DuValla:

 1. When the Levee Breaks
 2. Living Loving Maid (She's Just a Woman)
 3. No Quarter
 4. How Many More Times

Z udziałem Kima Thayila i Williama DuValla:

 1. Immigrant Song
 2. Communication Breakdown
 3. Four Sticks

Z udziałem Thayila, Hogga i Krista Novoselica:

 1. Out on the Tiles

Z udziałem Hogga i Ricka Nielsena:

 1. Happenings Ten Years Time Ago

Z udziałem Paula Rodgersa i Briana Wheata:

 1. Satisfaction Guaranteed
 2. Radioactive

Z udziałem Jimmy'ego Page'a:

 1. Rock and Roll

W trakcie ostatniego utworu na scenie pojawił się również Paul Allen, współzałożyciel firmy Microsoft i założyciel EMP Museum.

„Rock And Roll” był drugim utworem na płycie „Led Zeppelin IV” z 1971 roku. Powstał w trakcie jednej sesji razem z „Four Sticks”, z którym znalazł się potem na singlu. W nagraniu wziął udział pianista The Rolling Stones, Ian Stewart. To jeden z nielicznych utworów w dorobku zespołu podpisanych nazwiskami jego wszystkich muzyków.

Choć nie ma większych szans na reaktywację Led Zeppelin, Jimmy Page od dłuższego czasu zapowiada trasę z nowym projektem, która objęłaby również część repertuaru jego dawnej grupy.

Jak Wam się podoba nagranie z Seattle?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Jimmy Page