26.01.2018 14:04

Jinjer zaprezentował teledysk live do utworu „Bad Water”

Jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych z Europy Wschodniej, ukraiński Jinjer przedstawił oficjalny klip zarejestrowany na koncercie w Kijowie.

Jinjer zaprezentował teledysk live do utworu „Bad Water”
foto: kadr z wideo

Z okazji 100. rocznicy uzyskania niepodległości po raz pierwszy przez Ukrainę zaprezentowaliśmy Wam 10 ciekawych wykonawców rockowych i metalowych z tego kraju. Żywy odzew Czytelników wzbudziła obecność w zestawieniu metalcore’owego Jinjer – to dowód na to, że ten zespół, jeden z najlepszych muzycznych „towarów eksportowych” Ukrainy cieszy się coraz większą popularnością w Polsce.

Jinjer powstał w 2009 roku w Horliwce w obwodzie donieckim. Zespół łączy w swojej muzyce wpływu metalcore’u, groove metalu, djentu i hardcore’u. Jego znakiem rozpoznawczym jest imponujący głos wokalistki Tatiany Szmajliuk (Shmaylyuk). Formacja ma już na koncie trzy albumy studyjne: „Inhale, Don't Breathe” (2012), „Cloud Factory” (2014) i „King Of Everything” (2016). Od 2016 roku Jinjer wydaje płyty w słynnej wytwórni Napalm Records.

Zespół zdobywa popularność w Europie dzięki energetycznym koncertom – wielokrotnie występował już w Polsce. O sile Jinjer na żywo przekonuje jego najnowszy teledysk. Wersję live utworu „Bad Water” zarejestrowano w październiku 2017 na koncercie w Kijowie.

W styczniu i lutym 2018 zespół koncertuje w Europie Zachodniej (między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Belgii i Norwegii) u boku Arch Enemy.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News