Joe Perry bierze lekcję u Johnny’ego Deppa

Urszula Drabińska
05.01.2015 14:37
Joe Perry bierze lekcję u Johnny’ego Deppa Fot. Harmony Gerber, CC BY 2.0 / Sharpshooter Images / Splash / East News

Gitarzysta Aerosmith wydał w grudniu EP-kę ze świątecznymi piosenkami. Do zagrania na gitarze rytmicznej zaprosił znanego aktora.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Joe Perry opublikował cztery klimatyczne klasyki: „White Christmas”, „Silent Night”, „Santa Claus Is Back In Town” i „Run Run Rudolph”. Muzyk Aerosmith zdradził, że na gitarze zagrał ktoś lepszy od niego...

Miałem trochę czasu, więc zdecydowałem się przerobić kilka świątecznych piosenek i wydać minialbum na iTunes. Wyszły dużo lepiej, niż myślałem. Johnny wpadł ich posłuchać. Planowaliśmy zrobić „Run Run Rudolph”, ponieważ obaj jesteśmy fanami Chucka Berry’ego.

To nie pierwsza współpraca muzyka z Johnnym Deppem. Aktor zaśpiewał w chórkach piosenki „Freedom Fighter” na ostatniej płycie Aerosmith „Music from Another Dimension!” (2012). Niejednokrotnie użyczał Perry’emu gitar ze swojej imponującej kolekcji.

Panowie przyjaźnią się od tego czasu. Z widzenia znają się oczywiście o wiele dłużej. Gitarzysta wspomina film, dzięki któremu odkrył jednego ze swoich mistrzów.

Jestem jego fanem od dłuższego czasu. Pamiętam, jak zobaczyłem „Czekoladę”, gdzie grał romskiego gitarzystę. Byłem pod wielkim wrażeniem. Naprawdę grał na gitarze, a nie tylko machał w tę i z powrotem. (...) Nie znałem go w tamtym czasie, ale zapamiętałem sobie, że pewnego dnia, jeśli go spotkam, muszę wziąć u niego lekcję gry na gitarze.

Samorodny gitarowy talent, w kręgach hollywoodzkich znany lepiej pod nazwiskiem Depp, podobno nigdy nie planował być aktorem. Całe dzieciństwo marzył, aby zostać rockmanem! Około pięćdziesiątki poniekąd mu się to udało…

Muzyk rockowy Johnny Depp

Współpraca z Aerosmith to nie jedyny jego wkład w rock. W czerwcu 2011 roku w Londynie zagrał kilka utworów z Alice Cooperem. Wokalista wtedy tak zapowiedział jego występ:

Mistrz bluesa, pan Johnny D. z Kentucky.

Rok później pojawił się w utworze „You're So Vain” na płycie Marilyna Mansona „Born Villain”. W listopadzie zeszłego roku wspomógł go również na scenie. W tym samym czasie z Ryanem Adamsem nagrał singiel „No Shadow”. Nic tylko wypatrywać jakiejś solowej płyty.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.