20.10.2015 14:43

Joe Perry pracuje nad instrumentalnym albumem

Gitarzysta zabiera się za kolejny solowy krążek. Czym zaskoczy nas artysta?

Joe Perry pracuje nad instrumentalnym albumem
foto: Eastman/Capital Pictures/EAST NEWS

Choć Joe Perry jest ostatnio bardzo zajęty, znalazł chwilę na to, by przysiąść nad 5. solowym krążkiem. Muzyk jest tajemniczy i nie zdradza wielu szczegółów na temat nowego wydawnictwa.

Zaciekawieni fani za pośrednictwem Twittera wypytują o następcę albumu „Have Guitar, Will Travel”. Czego mamy się spodziewać - więcej rocka czy bluesa? Muzyk wyznał, że chce wymieszać te dwa style, przy czym większość materiału będzie w wersji instrumentalnej. Tylko w 1-2 utworach usłyszymy głos Perry'ego lub innego wokalisty:

Muzyk poinformował również, że promocja książki autobiograficznej „Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith” jak też trasa koncertowa odciągnęły muzyka od pracy w studiu nad swoim solowym krążkiem:

Data premiery oraz sama nazwa albumu jest nieznana. Tymczasem gitarzysta ogłosił również, że płyta z 2014 roku „Joe Perry's Merry Christmas” zawierająca 4 świąteczne utwory, będzie ponownie wydana w 2015 roku:

Ostatnio muzyk zajęty jest również kapelą Hollywood Vampire, którą tworzy wraz z Alice Copperem oraz Johnnym Deppem. Zespół wydał krążek „Hollywood Vampires” na którym pojawili się ich sławni kumple, m.in. Paul McCartney czy Dave Grohl. Nazwa nawiązuje do grupy muzyków, którzy słynęli z częstego picia w klubie Rainbow Bar & Grill w Los Angels.

Czekacie na solowy album Joe Perry'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Aerosmith Joe Perry