11.07.2016 08:30

Joe Perry trafił do szpitala w trakcie koncertu

W czasie koncertu swojego pobocznego projektu Hollywood Vampires, Joe Perry musiał opuścić scenę z powodu złego samopoczucia. Gitarzysta następnie trafił do szpitala.

Joe Perry trafił do szpitala w trakcie koncertu
foto: Frank Micelotta / PictureGroup / East News

Występ supergrupy, w skład której wchodzą też Johnny Depp (gitara), Alice Cooper (wokal) i Matt Sorum (perkusja), odbył się 10 lipca 2016 roku w Ford Amphitheater na nowojorskim Coney Island.

Fanowskie materiały udokumentowały, jak Joe Perry podczas wykonywania „I Got a Line on You” przysiadł na bębnie basowym. Gitarzysta wydobył z instrumentu kilka dźwięków, po czym chwiejnym krokiem udał się za kulisy. Był to zaledwie drugi numer z zaplanowanej na ten wieczór setlisty. Zobaczcie opisany przez nas moment:

"

Joe Perry właśnie źle się poczuł na scenie. Musiał usiąść na perkusji i udać się za ścianę wzmacniaczy, gdzie zemdlał. Szybko zajęli się nim strażacy i policjanci. "

Tu możemy zobaczyć, jak służby wynoszą muzyka:

Alice Cooper w pewnym momencie przerwał występ, aby zwrócić się do publiczności ze słowami dotyczącymi zdrowia Perry'ego:

"

Jak zauważyliście jeden z naszych braci nie jest z nami na scenie. Czuł się bardzo źle jeszcze przed koncertem. "

U gitarzysty wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Przetransportowano go do pobliskiego szpitala na Coney Island, gdzie czuje się już lepiej:

"

Stan Perry'ego jest stabilny, teraz odpoczywa. Jego bracia Wampiry i fani życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia. "

Nim jednak oficjalnie poinformowano o tym, że gitarzysta dochodzi do siebie. Pojawiły się wpisy zatroskanych gwiazd sceny, które wyraziły swoje wsparcie dla muzyka Aerosmith:

"

Joe, zdrowiej. Wszyscy jesteśmy z tobą. "

"

Joe, mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej przyjacielu. Odpoczywaj. To jest rozkaz. "

Zważywszy na problemy zdrowotne Perry'ego rozsądną decyzją wydaje się pożegnalna trasa Aerosmith. Miejmy jednak nadzieję, że gitarzysta dojdzie do siebie, a plany jego macierzystej formacji ulegną zmianie. Liczymy także, że muzyk nagra obiecany nam instrumentalny album.

Również i my przyłączamy się do życzeń powrotu zdrowia dla Joe Perry'ego.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Joe Perry Hollywood Vampires