09.09.2015 13:46

Joe Satriani: Jest szansa na nowy album Chickenfoot

Od ostatniego albumu sławnej supergrupy z muzykami Van Halen i Red Hot Chili Peppers mijają już 4 lata. Jeszcze niedawno zespół nie chciał tworzyć kolejnego materiału, ale wszystko wygląda na to, że zmienił zdanie. Doczekamy się kolejnego krążka? 

Joe Satriani: Jest szansa na nowy album Chickenfoot
foto: LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Czy byli muzycy Van Halen, basista Michael Anthony i wokalista Sammy Hagar oraz Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers i wirtuoz gitary Joe Satriani ponownie zjednoczą siły i nagrają kolejny album Chickenfoot? Gitarzysta grupy w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych wypowiedzi twierdzi, że to bardzo możliwe.

"

O Chickenfoot jestem pytany przez różnych dziennikarzy 10 razy dziennie. Kiedy raz mówiłem co mam na myśli, zdałem sobie sprawę, że poruszyłem coś w obozie zespołu. Zacząłem pisać trochę nowego materiału, a później wysłałem go Sammy'emu. Byłem w szoku jak szybko mi odpowiedział, przesyłając swoje różne pomysły. Teraz mogę Ci powiedzieć, że jest nowy utwór, który krąży między nami. Ma już nagrane partie perkusji Chada, ma wokal Sama i wydaje mi się, że Mike pod koniec tygodnia dogra bas i wokale. (...) Pracuję nad kilkoma innymi utworami, które mogą się nadać na album. Wydaje mi się, że jest nadzieja. "

Pod koniec sierpnia 2015 roku Sammy Hagar opublikował na swoim oficjalnym Facebookowym fanpage’u zdjęcie z gitarzystą, z którym wypróbowywał nowe pomysły na płytę zespołu. Hagar napisał, że wraz z Satrianim bawią się pomysłami na utwory, które według niego może będą smakowały jak kurczak”... Wokalista przyznał, że zespół przygotowuje się do nagrania materiału, a on sam nie może się doczekać, żeby wystąpić z Chickenfoot na żywo.

Muzycy na szczęście zmienili zdanie co do kolejnej płyty Chickenfoot. W październiku 2014 roku Sammy Hagar był przeciwny nagraniu krążka z finansowych pobudek. Wokalista mimo tego, że chwalił Joe Satrianiego i mówił, że jest on jego ulubionym gitarzystą, narzekał na ilość sprzedanych płyt, która w porównaniu do pierwszego albumu Chickenfoot nie była imponująca. 

"

Nie widzę sensu, żeby nagrywać kolejny krążek. (...) 150 wywiadów, ogromna trasa koncertowa, wstawanie o 4 rano, żeby wystąpić w programie Howarda Sterna. Wszystko po to, żeby sprzedać 35 tysięcy płyt. Zaczynasz się zastanawiać: Czy to się opłaca?”.  "

Debiut zespołu zatytułowany po prostu Chickenfoot” stał się sporym sukcesem i sprzedał się w ponad pół miliona egzemplarzy. 

Joe Satriani na brak muzycznych doświadczeń nie może narzekać. W lipcu 2015 roku wydał nowy album „Shockwave Supernova. Płyty na żywo będziecie mogli posłuchać na koncercie, który gitarzysta zagra 18 października 2015 roku w warszawskiej Hali Torwar.

Sammy Hagar nie jest już tak aktywny muzycznie. Wokalista ostatnią płytę, akustyczną Lite Roast” wydał w październiku 2014 roku. Muzyk może pochwalić się za to poradnikiem o jedzeniu i imprezowaniu. „Are We Having Any Fun Yet?: The Cooking & Partying Handbook” oprócz różnych przepisów na drinki zawiera unikalne historie z życia muzyka.

A Wy czekacie na nowy album Chickenfoot?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News Sammy Hagar Chickenfoot Joe Satriani