14.07.2015 12:08

Joe Satriani i jego gitarowa supernowa

Wirtuoz udostępnił tytułowy utwór ze swojej nadchodzącej 15. studyjnej płyty „Shockwave Supernova”. Posłuchajcie co tym razem Joe Satriani wyczynia na gitarze. 

Joe Satriani i jego gitarowa supernowa
foto: REX/East News

Satch pochwalił się już kilkoma kompozycjami z nowego krążka, którego data premiery jest ustalona na 24 lipca 2015 roku. Mogliśmy już usłyszeć „San Francisco Blue”, a także „On Peregrine Wings”. Przyszła pora na numer nagrany w zeszłym roku w studiu Skywalker Sound w kalifornijskim Lucas Valley.

„Shockwave Supernova” to nie zasługa samego Satrianiego. Muzyka wsparli grający na klawiszach i gitarze Mike Keneally, perkusista Marco Minnemann oraz basista Bryan Beller. Posłuchajcie efektu ich pracy: 

Gitarzysta mówi z namaszczeniem o instrumentalistach, którzy nagrali z nim krążek. Nic dziwnego, skoro z częścią z nich współpracuje już od bardzo dawna:

"

Nie mógłbym prosić o lepszych muzyków, którzy tchnęliby w moje piosenki życie. "

Na nowym albumie znajdzie się 15 kompozycji, których producentem jest John Cuniberti, który współpracował z gitarzystą już przy jego debiucie „Not of This Earth" z 1986 roku. W czterech kompozycjach pojawiają się jeszcze goście w postaci Vinniego Colaiuta, perkusisty znanego z występów m.in. ze Stingiem i Frankiem Zappą oraz basisty Jane's Addiction, Chrisa Chaney'a. Ich partie usłyszymy w „Keep On Movin”, „In My Pocket”, „Crazy Joey” i „Scarborough Stomp”. A oto pełny spis utworów, które znajdą się na płycie „Shockwave Supernova”:

Tracklista:

 1. Shockwave Supernova
 2. Lost In A Memory
 3. Crazy Joey
 4. In My Pocket
 5. On Peregrine Wings
 6. Cataclysmic
 7. San Francisco Blue
 8. Keep On Movin'
 9. All Of My Life
 10. A Phase I'm Going Through
 11. Scarborough Stomp
 12. Butterfly And Zebra
 13. If There Is No Heaven
 14. Stars Race Across The Sky
 15. Goodbye Supernova

Jeżeli ktoś już teraz chce zaklepać swój egzemplarz „Shockwave Supernova” to można to zrobić poprzez oficjalną stronę artysty, satriani.com oraz Amazona i iTunes. Sam artysta już 18 października 2015 roku zagra koncert w Polsce - wystąpi na warszawskim Torwarze.

Co sądzicie o tytułowym kawałku z nowej płyty Satcha?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Joe Satriani