26.01.2018 16:23

Joe Satriani opowiada o swoim wymarzonym składzie G3

Gitarzysta od kilkunastu lat jest współorganizatorem największej trasy dla gitarowych wirtuozów. Mimo ogromnego doświadczenia scenicznego, Satriani ma jeszcze na liście kilka nazwisk, z którymi chciałby wystąpić.

Joe Satriani opowiada o swoim wymarzonym składzie G3
foto: Simon Jay Price/Photoshot/REPORTER

19 marca 2018 w Warszawie zobaczymy trzech wirtuozów gitary na jednej scenie. W ramach projektu G3 Joe Satriani, John Petrucci i Uli Jon Roth zagrają na Torwarze. W projekcie wcześniej wzięli również udział tacy muzycy, jak m.in. Steve Vai, Yngwie Malmsteen czy Eric Johnson.

Podczas jednego z wywiadów zapytano Satrianiego, kto byłby jego wymarzonym gościem na trasie G3. Gitarzysta wymienił kilka bardzo znanych i szanowanych nazwisk:

"

Wiele razy pytałem Eddiego Van Halena.

Jestem ogromnym fanem Eddiego i myślę, że widownia oszalałaby na jego punkcie i wszyscy chcieliby zobaczyć go udzielającego się poza swoim macierzystym zespołem, bo jest niesamowitym muzykiem.

Chciałbym też złapać Jeffa Becka, Billy'ego Gibbonsa i Briana Maya. Oni wszyscy są moimi bohaterami. "

Satriani wypowiedział się również na temat tego, kto odrzucił zaproszenie do wspólnego koncertowania:

"

Planowaliśmy zaprosić na G3 Carlosa Santanę. Oprócz tego Jeff Beck wielokrotnie mi odmawiał.

Eddie Van Halen, Brian May... wszyscy odrzucają zaproszenia! Ale kiedyś w końcu uda mi się ich namówić. "

Niedawno na koncercie G3 w Los Angeles, który odbył się 19 stycznia 2018 roku, na scenie do Satrianiego, Petrucciego i Rotha dołączyli Glenn Hughes (Deep Purple) oraz Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Panowie zagrali razem m.in. utwór „Highway Star” z repertuaru Deep Purple:

Koncert G3 w Polsce w 2018 roku

Joe Satriani wydał szesnasty solowy album zatytułowany „What Happens Next”. Na tournee po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie, a kończącym w Glasgow, oprócz Joe Satrianiego zagrają John Petrucci, długoletni członek i współzałożyciel grupy Dream Theater oraz Uli Jon Roth, były członek Scorpions.

Joe Satriani, John Petrucci i Uli Jon Roth pojawią się na jednej scenie 19 marca 2018 na warszawskim Torwarze. Wejściówki na występ kosztują 159, 189, 199, 239, 299 złotych. Bilety możecie zakupić na stronie biletomat.pl.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Joe Satriani