13.05.2015 10:53

Joe Satriani zapowiada „Shockwave Supernova"

Mistrz gitary powraca! 15. studyjny album artysty ujrzy światło dzienne przed końcem lipca 2015 roku. Co się na nim znajdzie i kto wspomoże Satrianiego?

Joe Satriani zapowiada „Shockwave Supernova"
foto: Jesse Wild/Future Publishing/REX/East News

Płyta, której proces nagrywania został zakończony pod koniec 2014 roku, będzie nosiła tytuł „Shockwave Supernova". Jej premiera została ustalona na 24 lipca 2015. Supernowa zmierza w naszym kierunku z prawdziwymi muzycznymi bogami na swojej powierzchni.

Na płycie zagrają osoby, które miały już okazję nagrywać i koncertować z Satrianim. Są to: grający na klawiszach i gitarze Mike Keneally, perkusista Marco Minnemann oraz basista Bryan Beller. Joe Satriani jest zachwycony swoim „zespołem marzeń":

"

Nie mógłbym prosić o lepszych muzyków, którzy tchnęliby w moje piosenki życie. "

Producentem „Shockwave Supernova" jest John Cuniberti, który współpracował z gitarzystą już przy jego debiucie „Not of This Earth" z 1986 roku. To nie koniec listy zasłużonych nazwisk, która pojawi się na płycie. Sekcję rytmiczną do 4 z 15 premierowych kompozycji nagrali Vinnie Colaiuta, perkusista znany z występów m.in. ze Stingiem i Frankiem Zappą oraz basista Jane's Addiction, Chris Chaney. Ich partie usłyszymy w „Keep On Movin", „In My Pocket", „Crazy Joey" i „Scarborough Stomp".

„Shockwave Supernova" jest już możliwa do zamówienia poprzez oficjalną stronę artysty, satriani.com oraz Amazona i iTunes. Pre-order wzbogacony będzie o plakat z podpisem artysty. Produkcję można również nabyć na dwupłytowym winylowym wydaniu. Okładkę płyty wykonał Chapman Baehler, a prezentuje się ona tak:

Joe Satriani zapowiada Shockwave Supernova

Tracklista:

 1. Shockwave Supernova
 2. Lost In A Memory
 3. Crazy Joey
 4. In My Pocket
 5. On Peregrine Wings
 6. Cataclysmic
 7. San Francisco Blue
 8. Keep On Movin'
 9. All Of My Life
 10. A Phase I'm Going Through
 11. Scarborough Stomp
 12. Butterfly And Zebra
 13. If There Is No Heaven
 14. Stars Race Across The Sky
 15. Goodbye Supernova

Z jakimi muzycznymi mistrzami Satriani powinien Waszym zdaniem coś nagrać?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Joe Satriani