Joe Satriani zapowiada „Shockwave Supernova"

Robert Skowronski
13.05.2015 10:53
Joe Satriani zapowiada „Shockwave Supernova" Fot. Jesse Wild/Future Publishing/REX/East News

Mistrz gitary powraca! 15. studyjny album artysty ujrzy światło dzienne przed końcem lipca 2015 roku. Co się na nim znajdzie i kto wspomoże Satrianiego?

Płyta, której proces nagrywania został zakończony pod koniec 2014 roku, będzie nosiła tytuł „Shockwave Supernova". Jej premiera została ustalona na 24 lipca 2015. Supernowa zmierza w naszym kierunku z prawdziwymi muzycznymi bogami na swojej powierzchni.

Na płycie zagrają osoby, które miały już okazję nagrywać i koncertować z Satrianim. Są to: grający na klawiszach i gitarze Mike Keneally, perkusista Marco Minnemann oraz basista Bryan Beller. Joe Satriani jest zachwycony swoim „zespołem marzeń":

Nie mógłbym prosić o lepszych muzyków, którzy tchnęliby w moje piosenki życie.

Producentem „Shockwave Supernova" jest John Cuniberti, który współpracował z gitarzystą już przy jego debiucie „Not of This Earth" z 1986 roku. To nie koniec listy zasłużonych nazwisk, która pojawi się na płycie. Sekcję rytmiczną do 4 z 15 premierowych kompozycji nagrali Vinnie Colaiuta, perkusista znany z występów m.in. ze Stingiem i Frankiem Zappą oraz basista Jane's Addiction, Chris Chaney. Ich partie usłyszymy w „Keep On Movin", „In My Pocket", „Crazy Joey" i „Scarborough Stomp".

„Shockwave Supernova" jest już możliwa do zamówienia poprzez oficjalną stronę artysty, satriani.com oraz Amazona i iTunes. Pre-order wzbogacony będzie o plakat z podpisem artysty. Produkcję można również nabyć na dwupłytowym winylowym wydaniu. Okładkę płyty wykonał Chapman Baehler, a prezentuje się ona tak:

Joe Satriani zapowiada Shockwave Supernova

Tracklista:

 1. Shockwave Supernova
 2. Lost In A Memory
 3. Crazy Joey
 4. In My Pocket
 5. On Peregrine Wings
 6. Cataclysmic
 7. San Francisco Blue
 8. Keep On Movin'
 9. All Of My Life
 10. A Phase I'm Going Through
 11. Scarborough Stomp
 12. Butterfly And Zebra
 13. If There Is No Heaven
 14. Stars Race Across The Sky
 15. Goodbye Supernova

Z jakimi muzycznymi mistrzami Satriani powinien Waszym zdaniem coś nagrać?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.