Joey Jordison (ex-Slipknot): mam mnóstwo niewydanego materiału Slipknota
Kamil Kacperski
07.11.2018 16:00
Joey Jordison (ex-Slipknot): mam mnóstwo niewydanego materiału Slipknota Fot. kadr z wideo

W wywiadzie dla "Metal Hammera" perkusista przyznał, że jest szczęśliwym posiadaczem wielu różnych demówek i niewydanych utworów Slipknota. Być może niedługo będziemy mieli okazję ich posłuchać.

Jordison dołączył do Clowna i Coreya Taylora i udzielił wywiadu dla "Metal Hammera". Panowie świętują 10-lecie albumu "All Hope Is Gone", z którego pochodzącą takie hity, jak "Sulfur". "Dead Memories" i "Psychosocial". Pełna rozmowa z muzykami będzie dostępna w magazynie, ale "Metal Hammer" w ramach promocji przedstawił krótki wycinek z konwersacji, którą dziennikarze odbyli z Joeyem Jordisonem.

Fragment nie jest zbyt obszerny, ale nadrabia za to interesującą zawartością. Jordison zdradził, że w jego posiadaniu znajdują się "tony demówek i niewydanych piosenek" Slipknota:

Mam mnóstwo materiału. Kto wie, może kiedyś wydamy te demówki? A może już nigdy nie zobaczą światła dziennego? Wiem na pewno, że nigdy ich nie oddam innemu zespołowi, one są zarezerwowane dla Slipknota. Tylko i wyłącznie dla Slipknota. Być może będzie jeszcze jakaś okazja, żeby je wydać z chłopakami.

Joey Jordison jest otwarty na powrót do Slipknota?

Jordisona zapytano następnie o to, czy wciąż tworzy muzykę utrzymaną w stylu Slipknota. Mężczyzna odpowiedział, że czasami tak bywa, ale te riffy nie są potem przez niego używane:

To zależy. Gram na gitarze non-stop, więc cały czas wymyślam nowe kawałki. Śnię o muzyce - budzę się i słyszę riff, idę i wpadam na beat. Tak działają muzycy. To dziwne, bo jesteś nawiedzony przez muzykę. To się nigdy nie kończy. Za każdym razem jak podnoszę gitarę, to wymyślam coś innego. Czasami to brzmi, jakby miał to grać Slipknot. I nie mogę go użyć w żadnym innym zespole, niezależnie od tego, co się wydarzyło w przeszłości. To po prostu zostaje w banku i nie mogę tego użyć. Nie jestem w stanie tego zrobić. 

Wygląda na to, że Joey Jordison jest bardzo lojalny wobec swojego dawnego zespołu, z którego został wyrzucony w 2013 roku. Między nim, a Slipknotem doszło do bardzo dziwnej sytuacji, ponieważ sam perkusista twierdził kilka miesięcy później (w styczniu 2014 roku), że on nigdy kapeli nie opuścił. Nie mniej, Dziewiątka z Iowy opublikowała bez jego udziału album ".5: Gray Chapter", a obecnie szykuje się do wydania kolejnego krążka, który promowany jest singlem "All Out Life". 

Slipknot w Polsce w 2019 roku

Slipknot pojawi się w naszym kraju już w czerwcu 2019 roku. Zespół jest jedną z gwiazd Mystic Festival 2019, który odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca na Tauron Arenie w Krakowie. Organizatorzy zapowiedzieli również, że oprócz Slipknota na festiwalu zagrają King Diamond, Testament oraz Amon Amarth. Bilety są dostępne na stronie mysticfestival.pl. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.