Joey Jordison założył supergrupę Sinsaenum

Robert Skowronski
21.05.2016 12:19
|north Fot. East News

Były perkusista Slipknota zaangażował się w kolejny projekt. Tym samym powstała supergrupa Sinsaenum. 

Niedawno Joey Jordison pochwalił się założeniem formacji Vimic oraz pierwszym teledyskiem składu, który tworzą również muzycy Scar The Martyr i Korna. Jak widać po zwolnieniu miejsca bębniarza w Slipknocie ma on teraz sporo czasu na rozkręcenie następnego zespołu.

Sinsaenum oprócz Jordisona to jeszcze cztery nazwiska. Skład uzupełniają Attila Csihar znany z Mayhem i Sunn O))), Sean Zatorsky z Dååth i Chimaira, Frédéric Leclercq z DragonForce oraz Heimoth z Seth. Można zauważyć, że tym razem Jordison tworząc supergrupę postawił na osoby związane z ekstremalnym graniem.

Muzycy już zarejestrowali materiał na debiutancki album, który ukaże się 29 lipca 2016 roku pod nazwą „Echoes Of The Tortured”. Możemy przekonać się o twórczości supergrupy poprzez udostępniony teledysk do kawałka „Army Of Chaos”:

Frédéric Leclercq wyznał, że część utworów, które znajdą się na krążku ma już wiele lat, ale dopiero teraz ta muzyka dostała szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców:

Jestem fanem death metalu od zawsze, a niektóre z tych kawałków skomponowałem jeszcze w 1998 roku. To coś, co od dawna chciałem zrobić. Nigdy jednak nie było na to właściwego momentu, ani nie udawało mi się znaleźć odpowiednich ludzi. Joey wysłał mi SMS-a z pytaniem jakie mam plany, a ja mu powiedziałem o tych numerach.

Leclercq opowiedział także o tym jak postrzega kompozycje zawarte na „Echoes Of The Tortured” oraz jak wydawnictwo powinno być odbierane, aby móc doświadczyć tego co chcieli przekazać członkowie Sinsaenum:

Chciałem zabrać słuchaczy w podróż. Wszystko jest wzajemnie połączone, więc można posłuchać dowolnego utworu ze środka płyty, ale krążek jest przeznaczony do odbioru w całości. Dziś w czasach iTunes ludzie są wybredni, a to ma być doświadczenie wszechogarniające, zmuszające do podjęcia go jako jednego kawałka sztuki. Pochodzę z czasów, kiedy puszczało się płytę i przylegało się do odbiornika dopóki się nie skończyła.

Corey Taylor w okresie po wydaniu płyty „.5: The Gray Chapter” mówił o tym, że zespół tęsknił za Joeyem. Wokalista dodał także, że nie chce źle mówić o koledze, z którym grał tak długi czas:

Nie zamierzam gnębić kogoś, z kim przez 15 lat budowałem coś wspaniałego. Fani muszą to zrozumieć. Większość to rozumie, ale zawsze znajdą się ludzie gadający głupoty. Chcą poznać pełną historię, więc mówią bzdury.

Obecnie perkusistą Slipknota jest Jay Weinberg, który w jednym z wywiadów wyznał, że w szeregach zamaskowanej grupy nigdy nie miał zamiaru podrabiać stylu Jordisona:

Joey to jeden z najlepszych perkusistów, jakich mieliśmy przyjemność usłyszeć. Jako oddany zapaleniec zespołu i ktoś, kto szanuje muzykę oraz jej twórców, nie chciałem po prostu się tu pojawić i kopiować Jordisona.

Co sądzicie o twórczości Sinsaenum?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.