21.05.2016 12:19

Joey Jordison założył supergrupę Sinsaenum

Były perkusista Slipknota zaangażował się w kolejny projekt. Tym samym powstała supergrupa Sinsaenum. 

Joey Jordison założył supergrupę Sinsaenum
foto: East News

Niedawno Joey Jordison pochwalił się założeniem formacji Vimic oraz pierwszym teledyskiem składu, który tworzą również muzycy Scar The Martyr i Korna. Jak widać po zwolnieniu miejsca bębniarza w Slipknocie ma on teraz sporo czasu na rozkręcenie następnego zespołu.

Sinsaenum oprócz Jordisona to jeszcze cztery nazwiska. Skład uzupełniają Attila Csihar znany z Mayhem i Sunn O))), Sean Zatorsky z Dååth i Chimaira, Frédéric Leclercq z DragonForce oraz Heimoth z Seth. Można zauważyć, że tym razem Jordison tworząc supergrupę postawił na osoby związane z ekstremalnym graniem.

Muzycy już zarejestrowali materiał na debiutancki album, który ukaże się 29 lipca 2016 roku pod nazwą „Echoes Of The Tortured”. Możemy przekonać się o twórczości supergrupy poprzez udostępniony teledysk do kawałka „Army Of Chaos”:

Frédéric Leclercq wyznał, że część utworów, które znajdą się na krążku ma już wiele lat, ale dopiero teraz ta muzyka dostała szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców:

"

Jestem fanem death metalu od zawsze, a niektóre z tych kawałków skomponowałem jeszcze w 1998 roku. To coś, co od dawna chciałem zrobić. Nigdy jednak nie było na to właściwego momentu, ani nie udawało mi się znaleźć odpowiednich ludzi. Joey wysłał mi SMS-a z pytaniem jakie mam plany, a ja mu powiedziałem o tych numerach. "

Leclercq opowiedział także o tym jak postrzega kompozycje zawarte na „Echoes Of The Tortured” oraz jak wydawnictwo powinno być odbierane, aby móc doświadczyć tego co chcieli przekazać członkowie Sinsaenum:

"

Chciałem zabrać słuchaczy w podróż. Wszystko jest wzajemnie połączone, więc można posłuchać dowolnego utworu ze środka płyty, ale krążek jest przeznaczony do odbioru w całości. Dziś w czasach iTunes ludzie są wybredni, a to ma być doświadczenie wszechogarniające, zmuszające do podjęcia go jako jednego kawałka sztuki. Pochodzę z czasów, kiedy puszczało się płytę i przylegało się do odbiornika dopóki się nie skończyła. "

Corey Taylor w okresie po wydaniu płyty „.5: The Gray Chapter” mówił o tym, że zespół tęsknił za Joeyem. Wokalista dodał także, że nie chce źle mówić o koledze, z którym grał tak długi czas:

"

Nie zamierzam gnębić kogoś, z kim przez 15 lat budowałem coś wspaniałego. Fani muszą to zrozumieć. Większość to rozumie, ale zawsze znajdą się ludzie gadający głupoty. Chcą poznać pełną historię, więc mówią bzdury. "

Obecnie perkusistą Slipknota jest Jay Weinberg, który w jednym z wywiadów wyznał, że w szeregach zamaskowanej grupy nigdy nie miał zamiaru podrabiać stylu Jordisona:

"

Joey to jeden z najlepszych perkusistów, jakich mieliśmy przyjemność usłyszeć. Jako oddany zapaleniec zespołu i ktoś, kto szanuje muzykę oraz jej twórców, nie chciałem po prostu się tu pojawić i kopiować Jordisona. "

Co sądzicie o twórczości Sinsaenum?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News