Joey Jordison założył zespół Vimic

Robert Skowronski
06.05.2016 08:25
Joey Jordison założył zespół Vimic Fot. MARCOCCHI GIULIO / SIPA / East News

Od 2013 roku Joey Jordison nie jest perkusistą Slipknota. Już wiemy nad czym przez ten czas muzyk pracował... nad materiałem swojego nowego zespołu Vimic.

Skład grupy uzupełniają Kalen Chase Musmecci (wokal) - znany wcześniej z występów w Kornie, oraz koledzy bębniarza ze Scar The Martyr, czyli Jed Simon (gitara), Kyle Konkiel (bas) i Matthew Tarach (klawisze). Materiał na debiutancki album Vimic, który został zatytułowany „Open Your Omen”, jest już gotowy, a był on przygotowywany pod pieczą Kato Khandwala, producenta m.in. The Pretty Reckless i We Are The Harlot.

Vimic jest opisywany przez Jordisona, jako przedłużenie tego czym zajmował się w Scar The Martyr. Perkusista wyjaśnił, że po odejściu z szeregów Slipknota potrzebował nieco czasu na przemyślenie tego, w jakim kierunku będzie chciał się udać:

Zdecydowałem, że chcę zacząć wszystko od początku. Nie miałem zamiaru odgrzewać starych pomysłów. Potrzebowałem iść na przód, wyczyścić konto i wszystko zresetować. Dlatego zmieniłem nazwę zespołu, znalazłem nowego wokalistę i klawiszowca. W składzie mamy trzech członków Scar The Martyr.

Perkusista opowiedział także jak powstawały utwory na debiutancki album Vimic. Skład był niezwykle twórczy, a wytwórnie przyjęły nową formację z otwartymi ramionami:

Bez stresu weszliśmy do piwnicy i po prostu zaczęliśmy nagrywać kawałki. Wszystko się kleiło. Zarejestrowaliśmy demówki około 40 numerów. Gdy ukończyliśmy 20 z nich natychmiastowo wysłaliśmy materiał do wytwórni. Powiedzieli nam co im się podoba i nad czym moglibyśmy popracować, po czym wróciliśmy do działania, tak jak robi to większość kapel. Do studia weszliśmy z Kato Khandwalą. To był czysty old school - nie mieliśmy większej presji ze strony wytwórni.

Vimic udostępnił już pierwszy utwór - „Simple Skeletons”. W całości można go posłuchać pod TYM LINKIEM, a krótka zajawka została udostępniona na fanpage'u grupy:

Póki co nie jest znana data premiery krążka. Joey Jordison wyznał, że rozpatrywanych jest kilka dat, które nie będą kolidowały z innymi wydawnictwami. Muzyk dodał także, że przygotowane są już wszystkie teledyski, które w przyszłości będą promować płytę. Gotowa jest także okładka płyty, którą możecie zobaczyć poniżej:

vimic Fot. foto: materiały prasowe

Obecnie perkusistą Slipknota jest Jay Weinberg, który w jednym z wywiadów wyznał, że w szeregach zamaskowanej grupy nigdy nie miał zamiaru podrabiać stylu Jordisona:

Joey to jeden z najlepszych perkusistów, jakich mieliśmy przyjemność usłyszeć. Jako oddany zapaleniec zespołu i ktoś, kto szanuje muzykę oraz jej twórców, nie chciałem po prostu się tu pojawić i kopiować Jordisona.

Jak Wam się podoba nowy utwór Vimic?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.