25.05.2017 11:59

John Dolmayan: System of a Down ma 15 nowych utworów

Minęła ponad dekada od premiery ostatniej płyty System of a Down. Czy ten stan ulegnie w końcu zmianie?

John Dolmayan: System of a Down ma 15 nowych utworów
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

W 2005 roku ukazały się krążki „Mezmerize” i „Hypnotize”, a zespół o ormiańskich korzeniach zawiesił działalność. Z czasem muzycy powrócili do koncertowania i zagrają nawet w Polsce podczas Impact Festival. Jednak nowy krążek to wciąż tylko marzenie fanów formacji.

W 2015 roku Serj Tankian wyznał, że zespół ma już trochę gotowego materiału. Te doniesienia potwierdzał też Shavo Odadjian. Również John Dolmayan zabrał głos, perkusista kapeli powrócił do kwestii spędzającej sen z powiek miłośników grupy:

"

Trudność w naszym zespole nie polega na tym czy ktoś zrezygnuje z grania lub wda się w złą sytuację. Wszystko rozbija się o to czy się zbierzemy i coś wspólnie stworzymy. To już jakieś 12 lat od kiedy wydaliśmy płytę. Nie wiem dlaczego nie wypuszczamy albumu. To deprymujące, bo spędziliśmy świetny czas w trasie i wciąż udaje nam się składać naprawdę dobrą muzykę. Sądzę, że możemy zrobić fantastyczną płytę. "

Dolmayan potwierdził, że zespół ograniczył w ostatnich latach daty koncertów, żeby móc się skupić na nagrywaniu:

"

Wiem, że wielu fanów w Ameryce narzeka na to, że nie gramy częściej w Stanach. Mówiliśmy o tym jakieś 2 lata temu. Powiedzieliśmy, że nie nagraliśmy nowej płyty - w tamtym czasie nie było premiery od dekady. Stwierdziliśmy, że wpierw warto wydać nowy materiał. Mamy zamiar to zrobić, jak tylko uda nam się dogadać terminy. Gdyby wszystko było po mojemu, to moglibyśmy w tym czasie wydać pięć płyt. "

Perkusista wyznał, że czuje się bardzo pewnie w kwestii premierowych kompozycji:

"

Będąc szczerym gdybym nie czuł w ten sposób, to nawet nie myślałbym o składaniu płyty w całość, bo idzie nam bardzo dobrze w trasie. Jest wiele zespołów, które wolałbym, żeby nie wypuszczały nowych albumów, bo nie nagrały niczego dobrego od dawien dawna. Byliśmy w studiu przez ostatni rok i mamy do tej pory około 15 utworów, które dorównują albo i przebijają to, co zrobiliśmy wcześniej. Nie mówię tego nie mając czegoś co może to potwierdzić. Jesteśmy lepsi niż kiedykolwiek wcześniej. "

Ostatnie dokonania członków System of a Down to m.in. stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu „1915”. Sountrack do tego obrazu przedstawił Serj Tankian. Muzyka została wydana 22 kwietnia 2016. Wokalista zaprezentował również klip do utworu „Ari Im Sokhag”, który pochodzi właśnie z tej ścieżki dźwiękowej.

Wybierasz się na koncert System of a Down w Polsce?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News System of a Down