27.05.2015 07:59

John Frusciante kończy z muzyką?

Gitarzysta ma zamiar przestać wydawać nowe płyty. Powód jest prosty - brak odbiorców.

John Frusciante kończy z muzyką?
foto: Facebook.com

John Frusciante rozpoczął solową karierę jeszcze w 1994 roku wraz z płytą „Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt”. Odchodząc po raz drugi z Red Hot Chili Peppers w 2009 jego celem było skupienie się na eksploatacji bardziej eksperymentalnych rejonów muzycznych na swoich płytach. Sukcesywnie realizował plan wydając od tego czasu cztery albumy - ostatni stworzył pod pseudonimem Trickfinger w 2015 roku. Dziś gitarzysta dochodzi do smutnej konkluzji:

"

Przez ostatnie półtora roku podjąłem decyzję o zaprzestaniu tworzenia muzyki w celu wydawania jej. Na ten moment, nie mam żadnych odbiorców. Tworzę nowe numery, ale ich nie kończę, ani do nikogo nie wysyłam. Żyję z muzyką, stała się ona atmosferą, w której przebywam. Mam całe mnóstwo utworów, które nigdy nie zostały wydane. "

Frusciante pragnie odkrywać coraz to nowsze horyzonty. Nie chce sobie pozwolić na to, aby słuchacze w jakikolwiek sposób go hamowali. Łatwiejszą decyzją jest więc dla niego tworzenie muzyki do szuflady:

"

Jeżeli brałbym wymagania odbiorców pod uwagę, to w ogóle przestałbym się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. "

Co zatem muzyk będzie robił i co, według tego co mówi, pozostanie do odsłuchu tylko dla jego uszu?

"

Tworzę piękne utwory wywodzące się z klasyki albo takie, których tempo nieustannie się zmienia, gdzie nie ma stałej melodii ani rytmu. "

Ostatnio John Frusciante wcielił się w rolę producenta płyty „The Almighty” hip hopowego projektu Black Knights. Ich album ukaże się 16 czerwca 2015 roku.

Co sądzicie o dotychczasowych solowych dokonaniach Johna Frusciante?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News John Frusciante