John Lennon był biseksualistą?

Aleksandra Degórska
14.10.2015 11:28
John Lennon był biseksualistą? Fot. ANEFO, CC-BY-SA-3.0-NL; NBC Television, Public Domain

Yoko Ono przyznała, że jej mąż rozważał kontakty seksualne z mężczyznami. Czy do tego doszło?

Według żony Lennona muzyk pragnął seksualnych kontaktów z mężczyznami. Ono w wywiadzie przyznała, że para rozmyślała nad tym i była zgodna, że jest to coś naturalnego, by mieć stosunki z osobą tej samej płci, nawet jeśli jest się heteroseksualnym partnerem:

John i ja rozmawialiśmy dużo o tym, stwierdzając, że każdy z nas musi być biseksualny, ale nie jesteśmy tacy przez społeczeństwo. Z tego powodu ukrywamy przed sobą naszą drugą stronę seksualności, tę która jest trudniejsza do zaakceptowania.

Jednak Yoko nie sądzi, by Lennon pozwolił sobie na seksualne kontakty z mężczyznami:

Wydaje mi się, że tego pragnął, ale się powstrzymywał.

Według żony muzyka powodem tego miał być fakt, iż Lennon nie znalazł potencjalnego partnera:

Jest to bardzo skomplikowane: musiałby być nie tylko atrakcyjny fizycznie, ale również bardzo inteligentny. Trudno znaleźć kogoś takiego. Na początku roku, w którym go zabito powiedział mi: Mógłbym to zrobić, ale do tego nie doszło, bo nie znalazłem nikogo odpowiedniego. Oboje - ja i John zwracaliśmy uwagę na atrakcyjność, piękno.

Wypowiedź Yoko nawiązuje do historii z menadżerem The Beatles - Brianem Epsteinem, który był gejem i ukrywał ten fakt. Epstein przejawiał zainteresowanie Lennonem, ale został przez niego odtrącony. John tak określał tą znajomość:

Był to prawie miłosny romans, ale niezrealizowany.

Yoko zaś stwierdza, że bliższe kontakty z Epsteinem nie wchodziły w grę:

Po prostu tego nie chciał zrobić.

Menadżer był ważną osobą w karierze zespołu i często określano go mianem „piątego Beatlesa”:

Przeczytaj także

9 października 2015 roku przypadła 75. rocznica urodzin Johna Lennona. Z tej okazji Yoko Ono stworzyła gigantyczną pacyfkę w Nowym Jorku próbując pobić rekord Guinessa.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.