14.10.2015 11:28

John Lennon był biseksualistą?

Yoko Ono przyznała, że jej mąż rozważał kontakty seksualne z mężczyznami. Czy do tego doszło?

John Lennon był biseksualistą?
foto: ANEFO, CC-BY-SA-3.0-NL; NBC Television, Public Domain

Według żony Lennona muzyk pragnął seksualnych kontaktów z mężczyznami. Ono w wywiadzie przyznała, że para rozmyślała nad tym i była zgodna, że jest to coś naturalnego, by mieć stosunki z osobą tej samej płci, nawet jeśli jest się heteroseksualnym partnerem:

"

John i ja rozmawialiśmy dużo o tym, stwierdzając, że każdy z nas musi być biseksualny, ale nie jesteśmy tacy przez społeczeństwo. Z tego powodu ukrywamy przed sobą naszą drugą stronę seksualności, tę która jest trudniejsza do zaakceptowania. "

Jednak Yoko nie sądzi, by Lennon pozwolił sobie na seksualne kontakty z mężczyznami:

"

Wydaje mi się, że tego pragnął, ale się powstrzymywał. "

Według żony muzyka powodem tego miał być fakt, iż Lennon nie znalazł potencjalnego partnera:

"

Jest to bardzo skomplikowane: musiałby być nie tylko atrakcyjny fizycznie, ale również bardzo inteligentny. Trudno znaleźć kogoś takiego. Na początku roku, w którym go zabito powiedział mi: Mógłbym to zrobić, ale do tego nie doszło, bo nie znalazłem nikogo odpowiedniego. Oboje - ja i John zwracaliśmy uwagę na atrakcyjność, piękno. "

Wypowiedź Yoko nawiązuje do historii z menadżerem The Beatles - Brianem Epsteinem, który był gejem i ukrywał ten fakt. Epstein przejawiał zainteresowanie Lennonem, ale został przez niego odtrącony. John tak określał tą znajomość:

"

Był to prawie miłosny romans, ale niezrealizowany. "

Yoko zaś stwierdza, że bliższe kontakty z Epsteinem nie wchodziły w grę:

"

Po prostu tego nie chciał zrobić. "

Menadżer był ważną osobą w karierze zespołu i często określano go mianem „piątego Beatlesa”:

9 października 2015 roku przypadła 75. rocznica urodzin Johna Lennona. Z tej okazji Yoko Ono stworzyła gigantyczną pacyfkę w Nowym Jorku próbując pobić rekord Guinessa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Beatles John Lennon