John Malkovich zagra w klipie Kazika

Robert Skowronski
09.07.2015 12:30
John Malkovich zagra w klipie Kazika Fot. Michael Murdock / Splash News/East News; East News

Niektóre rzeczy wydają się niemożliwe do zrealizowania w Polsce. Postrzegamy się często jako zaścianek świata. Wokalista Kultu wraz z Kwartetem ProForma udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i ściągnął na plan swojego teledysku gwiazdę kina.

Aktor o potężnym dorobku artystycznym, występujący m.in. u Spielberga, czy braci Coen - John Malkovich pojawi się w klipie Kazika do utworu „Kalifat”. Obrazek zrealizuje Studio Absynt, które wraz ze Staszewskim wymierza policzek „niedasizmowi”. Można dać angaż sławie z Hollywood w kraju nad Wisłą? Można!

Przy okazji tego przedsięwzięcia uruchomiona została witryna www.taksiewpolscenierobi.pl, na której można dowiedzieć się więcej o akcji „DA SIĘ!”, której celem jest walka z „mentalnym betonem”.

Kompozycja, do której powstanie teledysk pochodzi z koncertowej płyty grupy „Wiwisekcja”. Podczas jej nagrywania w 2014 roku wśród publiczności znalazł się Malkovich. To właśnie przy tej okazji narodził się pomysł współpracy, o czym mówi Kazik Staszewski na stronie akcji „DA SIĘ!”:

John jest przyjacielem mojego dobrego znajomego, Jacka Szumlasa. Z okazji koncertu postanowiłem zaprosić ich, aby uświetnili swoją obecnością to wiekopomne wydarzenie. John oczywiście nie przyjechał do Polski specjalnie na nasz koncert, ale przy okazji udało mu się na niego dotrzeć i w naturalnych warunkach sytuacji koncertowej wytrwał przez prawie cały występ.    

Artyści zostali sobie przedstawieni, a z ust Staszewskiego padła propozycja, aby aktor wystąpił w teledysku projektu, na którą przystał.

Klip określany jest jako taki jakiego jeszcze w Polsce nie było. Ma wykorzystywać najnowocześniejszą technologię oraz obecna ma w nim być odrobina absurdu. W projekt zaangażowanych ma być ok. 100 osób i na jego potrzeby powstanie 10 różnych scenografii.

Samą inspiracją do napisania piosenki „Kalifat” była wizyta Kultu w Londynie i Dublinie, które zdaniem muzyka kipią seksem, narkotykami i alkoholem. Zauważa on w rozmowie z Antyradio.pl, że gdyby jakiś Muzułmanin był świadkiem tych dantejskich scen mógłby je odebrać jak istne piekło, z którym należy skończyć za wszelką cenę, nie zważając na metody.

Czekacie na premierę klipu z Johnem Malkovichem?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.