John Petrucci: Ciężko jest pisać krótkie piosenki!

Magda Słomka
30.10.2014 11:25
John Petrucci: Ciężko jest pisać krótkie piosenki! Fot. dreamtheater.net

Gitarzysta zespołu Dream Theater wysilił się na takie wyznanie, a także zdradził dlaczego muzycy podjęli się tej próby. To o ostatniej płycie, a co z nowym materiałem?

Zapytany o krótszy, bardziej zwarty charakter niektórych utworów, które znalazły się na studyjnej płycie z 2013 roku, Petrucci powiedział:

Nie każda piosenka musi mieć 12 minut. Bardzo ciężko nam to zrobić... To wyzwanie spróbować napisać taki utwór i zachować styl, który nas wyróżnia bez odchodzenia od rzeczy, które czynią nas wyjątkowymi. Ciężko zrobić to w taki sposób, by utwory trwały tylko cztery, pięć lub sześć minut. To jest trudne do zrealizowania. Jednak spróbowaliśmy tego patentu z kilkoma piosenkami i mimo zdecydowanie krótszego czasu zachowały energię i wszystko co powinny. Przy okazji upewniły nas w tym, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. (...) Ale tak, jeśli chodzi o te kilka utworów, które są bardziej zwięzłe, niż zazwyczaj, stwierdziliśmy, że dobrze będzie spróbować utrzymać piosenki w bardziej skondensowanych wersjach.

Zespół zaczął już myśleć o kolejnej płycie! Podczas tegorocznej brytyjskiej edycji Sonisphere, na ten temat wypowiedział się klawiszowiec, Jordan Rudess.

Odbyliśmy z grupą poważną dyskusję o tym, co będzie dalej i czego byśmy chcieli w przyszłości. Kiedy mam jakiś dobry pomysł, nawet w środku nocy, potrafię nagrać go na swoim iPhonie. Wybrałem Jamesa LaBrie na kogoś w rodzaju konsultanta w sprawie moich idei. Mam zamiar wysłać mu kilka klipów z YouTube’a ze mną grającym jakiś kawałek w roli głównej. I wtedy, gdy to do mnie wróci wraz z jego opinią, zaczniemy znowu pisać i rozpoczniemy nasz proces tworzenia.

Ostatni krążek grupy zatytułowany po prostu „Dream Theater” w premierowym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie 34 000 kopii.

Już niedługo będziecie mieli okazję usłyszeć na żywo grę perkusisty zespołu Dream Theater. Mike Mangini i Gavin Harrison (perkusista Porcupine Tree) przyjadą 25 listopada 2014 roku do Katowic w ramach „Zildjian Day 2014 International Tour”, które można nazwać "świętem perkusistów". 

Nie macie czasu? Może uda Wam się 7 grudnia... W warszawskim klubie Progresja Music Zone odbędzie się wyjątkowy koncert pod hasłem „Metal All Stars”, podczas którego w jednym miejscu pojawią się najbardziej znani muzycy tworzący scenę metalową i między innymi będzie to James LaBrie.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.