28.06.2016 15:33

John Petrucci pokazał gitarę sygnowaną swoim nazwiskiem

Gitarzysta Dream Theater zaprezentował instrument JP16. Jak przedstawia się ten produkt?

John Petrucci pokazał gitarę sygnowaną swoim nazwiskiem
foto: kadr z wideo

Chyba każdy chciałby upodobnić się do swojego idola. Najlepiej nauczyć się jego muzycznych sztuczek czy grać na podobnym instrumencie. Jeśli jesteście fanami wirtuoza z Dream Theater, to dobrze trafiliście.

Firma Ernie Ball Music Man, zajmująca się produkcją gitar oraz sprzętu muzycznego, właśnie przedstawiła gitarę JP16, która powstała we współpracy z Johnem Petruccim.

Instrument ukazał się w ramach serii Ernie Ball Music Man Artist, w której to znani muzycy zostali zaangażowani w projektowanie gitar. W projekt zaangażowali się m.in. St. Vincent, James Valentine z Maroon 5, Steve Lukather z Toto, Albert Lee czy Steve Morse z Deep Purple.

Gitarę JP16 będzie można zamawiać w przedsprzedaży już od 1 lipca 2016 w cenie... 2 499 dolarów.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten model:

JP16 zachowuje stylistykę znaną z modelu JP15. Jego najważniejsze cechy to lekka obudowa z lipowego drewna, wykończenie Black Lava o wysokim połysku oraz nowy efekt tremolo Floyd Rose 1000 Pro.

John Petrucci przyznał, że współpraca z firmą była dla niego czystą przyjemnością:

"

Pracowałem z Ernie Ball na przestrzeni lat i możliwość stworzenia tej gitary jest czymś ważnym dla mnie. To było niesamowite, gdy wraz z zespołem powołałem do życia swoją wizję - użyli mojego pomysłu, który miałem w głowie i stworzyli coś, co uważam za gitarę idealną. "

Nie jest to pierwszy efekt współpracy między gitarzystą, a firmą, bowiem jeszcze w 2015 roku pojawił się model gitary elektrycznej JP6:

Założyciel Dream Theater uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów na świecie, nic więc dziwnego, że firma postanowiła współpracować właśnie z tym muzykiem.

Petrucci notorycznie pojawia się w licznych zestawieniach najlepszych muzyków. Jeśli chcecie uczyć się od mistrzów, to zerknijcie na 5 rad dla gitarzystów od Johna Petrucciego.

Jak podoba się Wam gitara JP16 od gitarzysty Dream Theater?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater