27.03.2017 15:18

„Johnny B. Goode” Chucka Berry'ego w metalowej wersji

Znany i lubiany YouTuber wziął na warsztat jeden z największych hitów niedawno zmarłego gitarzysty.

„Johnny B. Goode” Chucka Berry'ego w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

18 marca 2017 roku świat stracił jedną z ważniejszych postaci rock'n'rolla - odszedł bowiem Chuck Berry. Muzyk zmarł w wieku 90 lat. Niestety sporo osób przypomniało sobie o tym twórcy w momencie, gdy pojawiła się informacja o jego śmierci - otwarcie do tego przyznał się Brian May, który na swoim blogu rozpisał się na temat muzyka, choć nigdy nie spotkał go osobiście.

Gitarzysta Queen nie był jedyną osobą, która chciała w jakiś sposób złożyć zmarłemu muzykowi hołd. Również YouTuber Leo Moracchioli postanowił uczcić pamięć gitarzysty i łatwo się domyślić w jaki uczynił to sposób.

„Johnny B. Goode” to jedna z najsłynniejszych kompozycji Berry'ego i rock'n'rollowy klasyk. Czy numer z lat 50. dobrze sprawdzi się jako metalowy kawałek? Moracchioli wykonał cover z pazurem pokazując, że również w takim wydaniu kawałek prezentuje się rewelacyjnie:

W ostatnim czasie sporo wykonawców wzięło na warsztat właśnie ten kawałek chcąc podziękować Berry'emu za jego muzykę. Zobaczcie, jak numer wypadł w wykonaniu Green Day:

Chuck Berry miał w planach wydanie studyjnego albumu, który miałby być pierwszym krążkiem do 40 lat. Niestety los chciał inaczej... pozostaje nam zatem sięgnąć po stare longplaye muzyka, któremu tak wiele zawdzięczamy. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Leo Moracchioli