„Johnny B. Goode” Chucka Berry'ego zagrany na ukulele
Aleksandra Degórska
19.04.2017 15:44
„Johnny B. Goode” Chucka Berry'ego zagrany na ukulele Fot. kadr z wideo

Mały instrument, a można na nim zagrać nawet tak legendarny rockowy przebój. Przekonajcie się, jak brzmi znany kawałek w takiej odsłonie.

Chuck Berry odszedł 18 marca 2017 roku i niestety wiele osób przypomniało sobie o legendarnym muzyku dopiero w momencie jego śmierci. Gitarzysta jest jedną z najważniejszych postaci w historii rock'n'rolla i szkoda, że dopiero teraz tak wiele gwiazd, jak i YouTuberów czy fanów rocka bierze na warsztat znane przeboje artysty.

Klasyk „Johnny B. Goode” doczekał się już metalowego coveru. Inny YouTuber natomiast postanowił przerobić kawałek w zupełnie inny sposób - otóż chwycił za małą gitarkę, żeby udowodnić, że nawet na takim niepozornym instrumencie można zagrać wielki przebój.

Posłuchajcie od 00:38 nagrania jak „Johnny B. Goode” brzmi w takim wykonaniu:

Za nagranie odpowiedzialny jest Karl Golden, który ma na swoim koncie debiutancki album „Living On A Knife Edge” z 2015 roku. Muzyk lubi również grać na ukulele naprawdę przeróżne utwory zarówno rockowe, jak i metalowe. YouTuber może pochwalić się nagraniem 100 rockowych riffów wykonanych na różowym ukulele, jak również 100 metalowych riffów zagranych na tym instrumencie. Co więcej gitarzysta nie pogardził też banjo, na którym wykonał repertuar Bon Jovi czy Led Zeppelin.

Jeżeli natomiast chcecie sięgnąć po jeszcze jakieś nagrania z ukulele w roli głównej to polecamy „Nothing Else Matters” zagrany przez Polaków czy utwór Pantery wykonany na tej małej gitarce.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.