Johnny Cash bohaterem filmu dokumentalnego

Robert Skowronski
19.08.2015 14:38
Johnny Cash bohaterem filmu dokumentalnego Fot. East News

Człowiek w czerni, Johnny Cash, doczeka się kolejnego filmu dokumentalnego. Obraz będzie nosić tytuł „Johnny Cash: American Rebel”, a jego premiera zbiegnie się w czasie z 12. rocznicą śmierci artysty.

Blisko 50-letnia kariera muzyka, to obszerny temat do przerobienia, z którym mierzyło się już wielu filmowców. Ich efekty można zobaczyć m.in. w „Johnny Cash. Życie bez znieczulenia”, „Johnny Cash: Half Mile a Day”, czy w filmie fabularnym  „Spacer po linie” w reżyserii Jamesa Mangolda i z udziałem Joaquina Phoenixa oraz Reese Witherspoon.

W nowym dziele historia Casha zostanie opowiedziana przez najbliższych muzyka: Johna Cartera Casha, Rosanne'a Cash i Carlene Carter. Pojawią się również wypowiedzi współczesnych artystów: Merle'a Haggarda, Williego Nelsona, Erica Churcha, Sheryl Crow, Kid Rock czy Johna Mellencampa. W filmie znajdzie się też dużo archiwalnych materiałów.

Już teraz istnieje okazja, żeby przekonać się o tym czego można się spodziewać po „Johnny Cash: American Rebel” oglądając zwiastun filmu:

Dzieło w pełnej krasie wyemituje stacja Country Music Television wraz z datą 12 września 2015 roku, czyli w rocznicę śmierci muzyka o godzinie 21:00 tamtejszego czasu.

W filmie oczywiście wybrzmią też dobrze znane kompozycje muzyka. Z pewnością możemy oczekiwać utworów z naszego zestawienia 10 najpopularniejszych muzycznych wcieleń Johnny’ego Casha. Nie zdradzono jednak, jakie konkretnie numery usłyszymy w trakcie projekcji.

Fani dokumentalnych produkcji poświęconych życiu artystów mogą zacierać ręce, gdyż powstają też obrazy dotyczące Franka Zappy, Jimiego Hendrixa i Syda Barretta. W filmowym projekcie swoich sił próbuje tez Mick Jagger, jednak w niecodziennej roli producenta.

Czekacie na nowy dokument o Johnnym Cashu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.