16.02.2015 12:57

Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry tworzą supergrupę

Alice Cooper ogłosił powstanie Hollywood Vampires. Znany aktor złamał własne zasady?

Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry tworzą supergrupę
foto: East News

Johnny Depp zdradził niedawno, że czuje niechęć do aktorów, którzy stają się muzykami.

"

Miałem wiele szczęścia, mogąc grać na płytach moich przyjaciół. Muzyka jest częścią mojego życia... Jednak nigdy nie usłyszycie czegoś takiego jak The Johnny Depp Band. Tak się nie stanie. "

Coś jednak było na rzeczy... Właśnie powstała nowa grupa, a Johnny Depp ogłoszony został jej oficjalnym członkiem. Razem z Joe Perrym i Alice Cooperem występować będzie pod szyldem Hollywood Vampires.

W latach 70. „hollywoodzkimi wampirami″ nazywano największych pijaków baru Rainbow w Los Angeles, czyli m.in. Johna Lennona, Ringo Starra, Keitha Moona oraz samego Coopera. Po latach wokalista zapowiedział na Instagramie muzyczny powrót nazwy oraz pierwszy występ.

hollywood-vampires-2

Supergrupa zagra podczas festiwalu Rock in Rio w dniach 19-27 września 2015 roku obok takich gwiazd, jak Queens of the Stone Age, Faith No More, Slipknot czy System of a Down. Panowie mają jeszcze mnóstwo czasu na próby, ale gdyby przypadkiem mieliby wyjść razem na scenę wcześniej niż za pół roku, poradziliby sobie bez problemu. W końcu grają ze sobą już od jakiegoś czasu.

Alice Cooper tak opowiada o relacji, która łączy go z Johnny Deppem.

"

Często się widujemy. Stał się moim bliskim przyjacielem i współpracownikiem. Ostatnio sporo razem nagrywaliśmy. To utalentowany, fajny facet. Johnny to facet, który nie chce robić czegokolwiek; robi różne rzeczy, bo chce to robić. Nie chodzi o jego ego. "

W nowym zespole będzie chciał pozostać drugoplanowym muzykiem? Ciężko o to będzie, skoro sam Joe Perry marzył, by wziąć u aktora lekcję gry na gitarze.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie muzycy będą grać w Hollywood Vampires. Być może będą to covery The Doors, Jimiego Hendriksa, Johna Lennona i The Who z od dawna zapowiadanego albumu Alice Coopera? Przekonamy się wkrótce.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Alice Cooper Joe Perry Johnny Depp Hollywood Vampires