28.08.2015 12:06

Johnny Depp i Alice Cooper grają The Who

„My Generation” to kolejny utwór, który pojawi się na debiutanckiej płycie grupy Hollywood Vampires. Posłuchajcie nowego kawałka supergrupy!

Johnny Depp i Alice Cooper grają The Who
foto: kadr z wideo

Premiera pierwszego krążka „Wamipirów” zapowiedziana jest na 11 września 2015 roku. Muzycy stale podsycają apetyt fanów i po kolei ujawniają poszczególne kawałki z albumu. Były już covery The Beatles, Pink Floyd, Spirit i autorski „My Dead Drunk Friend”. Czas na przeróbkę utworu „My Generation” zespołu The Who...

Na „Hollywoodzkiej” wersji utworu z lat 60. możemy usłyszeć wokal Alice Coopera, gitary Johnny’ego Deppa i Tommy’ego Henriksena, bas Bruce’a Witkina i perkusję Zaka Starkeya, który koncertował z The Who.

W latach 70. „hollywoodzkimi wampirami″ nazywano największych pijaków baru Rainbow w Los Angeles, czyli m.in. Johna Lennona, Ringo Starra, Keitha Moona oraz samego Coopera. Muzyk tak wspomina tamte czasy...

"

To były idealne lata. Był mały pokoik w Rainbow, zarezerwowany tylko dla nas. W klubie byłem ja, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz, Harry Nilsson i wielu innych. To był jeden wielki tłum. Te same osoby każdej nocy. Co jakiś czas wpadał też John Lennon czy Keith Emerson, którzy byli honorowymi gośćmi Hollywood Vampires. Nadal w Rainbow jest plakietka z napisem „Legowisko Hollywood Vampires”. "

Wśród obecnych członków supergrupy są m.in. Paul McCartney z The Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Tracklista:

 1. The Last Vampire
 2. Raise The Dead
 3. My Generation
 4. Whole Lotta Love
 5. I Got A Line On You
 6. Five To One/Break On Through
 7. One/Jump Into The Fire
 8. Come And Get It
 9. Jeepster
 10. Cold Turkey
 11. Manic Depression 
 12. Itchycoo Park 
 13. School's Out/Another Brick In The Wall Pt. 2
 14. My Dead Drunk Friends

Podoba Wam się cover kawałka The Who?

Magdalena Słomka
Tagi: #Alice Cooper #Hollywood Vampires #Joe Perry #Johnny Depp #Rock News