16.12.2014 14:21

Johnny Depp ponownie w roli rockmana

Oto kolejna odsłona muzycznego wcielenia Johnny’ego Deppa. Tym razem artysta współpracował z Ryanem Adamsem. Co to będzie?

Johnny Depp ponownie w roli rockmana
foto: Sharpshooter Images / Splash /EAST NEWS

Będą to dwa nowe numery wydane na 7-calowym singlu „No Shadow”. Depp zagrał na gitarze w tytułowym kawałku, a także w „It's In My Head”. Na płycie, której premiera odbędzie się 13 stycznia 2015 roku, znajdzie się także numer „Stoned Alone”, czyli według Adamsa: „mała piosenka o byciu zjaranym na parkingu naprzeciwko studia PAX.” Utwory powstały właśnie w studiu Pax-Am w Hollywood.

deppokkk

Jak doszło do współpracy? Ryan Adams twierdzi, że cała akcja była bardzo spontaniczna.

"

Johnny pewnej nocy wpadł do studia z riffem i pomysłem na to o czym będzie kawałek. Parę godzin później mieliśmy już „No Shadow”. Johnny jest prawdziwym kompozytorem i wspaniałym gitarzystą. "

Jak powstały pozostałe utwory?

"

Strona B pochodzi z pierwszej nocy, kiedy się spotkaliśmy. Wszystko co wtedy robiliśmy to granie, nie zamieniliśmy ani słowa. To trzeci raz, kiedy wspólnie nad czymś pracowaliśmy i nie było przy tym żadnej dyskusji. Tylko prawdziwe rock’n’rollowe momenty, takie jakie właśnie powinny być… Dostarczyliśmy w tych kawałkach całą duszę i serce. "

„No Shadow” jest dostępny w wersji pre-order na stronie internetowej Adamsa.

Oto okładka singla!

johhhn

Adams lubuje się w kolaboracjach z wieloma sławnymi kolegami. Niedawno wystąpił w San Francisco wraz z wokalistą zespołu Dead Kennedys, Jello Biafrą, w kawałku „Moon Over Marin”. Obejrzyjcie wideo z koncertu!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Johnny Depp Ryan Adams