01.06.2018 12:41

Johnny Marr (The Smiths) zapowiada nowy album utworem „Walk Into The Sea”

Były lider The Smiths i jeden z najważniejszych gitarzystów w historii rocka wyda w 2018 swój trzeci solowy album studyjny.

Johnny Marr (The Smiths) zapowiada nowy album utworem „Walk Into The Sea”
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/EAST NEWS

Już 15 czerwca 2018 ukaże się pierwszy od 2014 album Johnny’ego Marra, zatytułowany „Call The Comet”. Nowa płyta mistrza gitary z Manchesteru ma być luźnym konceptem, inspirowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wyborem Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta USA i… poszukiwaniem kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi.

Co wyniknie z takiej niezwykłej mieszanki inspiracji? Na razie otrzymaliśmy przedsmak albumu w postaci utworu „Walk Into The Sea”, drugiego singla z „Call The Comet”. Posłuchajcie sami i zobaczcie teledysk:

Wcześniej Johnny opublikował teledysk do utworu „Hi Hello”, brzmieniowo nawiązującego do konwencji jego macierzystego zespołu The Smiths:

Johnny Marr i The Smiths

Zespół The Smiths powstał w 1982 roku w Manchesterze w Anglii. Jego liderami byli wokalista i tekściarz Morrissey oraz gitarzysta i główny kompozytor, Johnny Marr. Takimi albumami, jak „Meat Is Murder” i „The Queen Is Dead” zespół osiągnął ogromny sukces w rodzimej Wielkiej Brytanii i kultowy status na całym świecie. Innowacyjna gra na gitarze Marra zainspirowała bardzo wielu wykonawców z kręgu alternatywnego rocka.

The Smiths. Piosenki o twoim życiu” - pierwsza polska biografia The Smiths

20 kwietnia 2018 swoją premierę miała książka „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” autorstwa redaktora Antyradio.pl, Macieja Koprowicza. To pierwsza w Polsce biografia zespołu Morrisseya i Marra. Wydawcą książki jest Zima Records, a jej patronem medialnym jest Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Smiths