14.10.2019 17:05

Jon Zazula, który odkrył Metallicę, poleca młode zespoły, których warto posłuchać

Producent muzyczny Jon Zazula, który przyczynił się do sukcesu Metalliki na początku jej działalności polecił inne zespoły w jednym z ostatnich wywiadów.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Jon Zazula to założyciel popularnej wytwórni muzycznej Megaforce Records. Biznesmen zasłynął dzięki wypromowaniu grupy Metallica we wczesnym okresie jej działalności. Zazula pomógł muzykom zagrać ich pierwsze trasy koncertowe oraz wydać debiutancki materiał zespołu. Poza Metallicą, Zazula współpracował także z formacją Overkill, Testament, Anthrax, Ministry czy Tad.

Jon Zazula poleca młode zespoły, których warto posłuchać

Prezes Megaforce Records udzielił niedawno wywiadu dla magazynu "Kerrang!". Zazula określany mianem "człowieka, który odkrył Metallicę" polecił kilka młodych zespołów, na które warto zwrócić uwagę i przesłuchać ich twórczość. Biorąc pod uwagę, że mężczyzna jest jedną z najważniejszych postaci w historii rozwoju sceny thrash metalowej, być może warto zainteresować się jego propozycjami.

Lars Ulrich
Lars Ulrich
Przeczytaj także Lars Ulrich o odwyku Hetfielda. Kiedy znowu zobaczymy Jamesa na scenie?

Zazula podkreślił również, że jeśli nie pokocha od razu jakiegoś wykonawcy, raczej nie sięga po niego drugi raz. W przypadku Metalliki od razu wiedział, że zespół ma szansę zaistnieć i wiele osiągnąć.

"

Zwykle, jeśli nie kocham zespołu, nie zawracam sobie nim głowy. Jednak dzisiaj znalazłem muzykę, która moim zdaniem jest godna uwagi. To The Abscence z Florydy oraz zespół z Francji o nazwie Arcania. Świetne kapele! "

W wywiadzie zapytano Jona również o to, który zespół mimo swojego talentu nie wybił się tak wysoko, jak Metallica, a zdecydowanie zasługiwał na więcej uwagi niż mu poświęcono. Zazula nie wahał się długo z odpowiedzią.

"

Anvil był niesamowity w latach 80. Po prostu idealny przykład tego, o co pytasz. Raven grał w wielu klubach, dzielnie walczył o zainteresowanie, a niestety nie osiągnął wiele. "

Zobacz też: Kirk Hammet dołączył na scenie do UFO [WIDEO] 

Tagi: Rock News Metallica