12.11.2015 08:13

Jonathan Davis: Nie lubię ku*wa grać tej pie*dolonej płyty

Trasa z okazji 20-lecia wydania pierwszego albumu grupy Korn dobiega końca. Wokalista amerykańskiej kapeli bardzo się z tego powodu cieszy...

Jonathan Davis: Nie lubię ku*wa grać tej pie*dolonej płyty
foto: Paul A. Hebert / Invision / AP / Fotolink / East News

We wrześniu 2014 roku grupa zapowiedziała, że z okazji okrągłej rocznicy zorganizuje trasę koncertową, w trakcie której będzie wykonywać utwory pochodzące wyłącznie z krążka zatytułowanego „Korn”. Dla Jonathana Davisa było to wyjątkowe przeżycie, ponieważ oznaczało granie kawałka „Daddy” – utworu, który już nigdy nie miał się pojawić na koncertowych setlistach. W „Daddym” muzyk opowiedział o molestowaniu seksualnym, którego ofiarą był w dzieciństwie.

Dla fanów możliwość odsłuchu pierwszego albumu kapeli była nie lada zaskoczeniem i radością, podczas gdy wokalista nie podszedł do całego pomysłu entuzjastycznie.

"

Jestem kure*sko szczęśliwy, że nie będę już musiał grać tego pie*rdolonego albumu po zakończeniu trasy. Będę szczery. Nie lubię ku*wa grać tej pie*dolonej płyty. "

Skąd ta złość? Skąd ta agresja? Davis wyznał, że wykonywanie krążka na żywo spowodowało wiele szkód w psychice muzyka...

"

Ta ciemność popieprzyła mi w głowie. Nabawiłem się najgorszej depresji w trakcie tej trasy. "

Prawdziwy artysta to ponoć ten, który cierpi. Wokalista stwierdził, że pomimo negatywnego wpływu trasy na jego samopoczucie, nie żałuje, że Korn zdecydował się na taki ruch.

"

Cieszę się, że to zrobiłem. Jedynym powodem, dla którego tego dokonałem byli fani – chciałem, by mogli przyjść, poczuć to i zobaczyć. Nie proście o to więcej, to się nigdy nie powtórzy. Jestem na to za stary. "

Na szczęście muzyk nie jest za stary na nagrywanie nowych płyt. Jak zapowiedział Brian „Head” Welch, kolejny album Korna będzie najmocniejszy w historii. Grupa zapragnęła wrócić do jak najcięższych brzmień po odbyciu znienawidzonej już przez Davisa trasy koncertowej. Są więc jeszcze inne plusy, o których wspomniał gitarzysta...

"

Myślę, że to przypomniało nam wszystkim, jakim zespołem był kiedyś Korn. "

We wrześniu 2015 roku James „Munky” Shaffer chwalił się, że zespół ma już 20 demówek nowych utworów, a 3 kawałki są już skończone.

Co jeszcze w szczerym wywiadzie powiedział Jonathan Davis? Możecie to sprawdzić w poniższym wideo.

Czekacie na nową płytę Korna?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Korn Jonathan Davis