17.05.2018 15:13

Jonathan Davis chciałby stworzyć mroczny, metalowy musical

Musical z metalową muzyką? Taki pomysł ma Jonathan Davis, który bardzo chciałby zaangażować się w taki projekt.

Jonathan Davis z grupy Korn
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wokalista grupy Korn lubi wyzwania i nie chce się ograniczać. 25 maja 2018 roku ukaże się jego solowy album „Black Labyrinth”, który był promowany m.in. przez singiel „What It Is”. Jonathan Davis promuje nowy materiał w ramach trasy po Ameryce Północnej, następnie odwiedzi Europę.

Co dalej planuje? Okazuje się, że już od jakiegoś czasu muzyk myślał o tym, żeby stworzyć musical. Brzmi absurdalnie? W historii muzyki powstało trochę rockowych musicali, które odniosły spory sukces, m.in. „Jesus Christ Superstar”. Rock opera z przełomu lat 60.-70. opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa.

Jonathan Davis chciałby stworzyć musical

Muzyk wyznał magazynowi Kerrang, że solowy krążek nie jest jedyną muzyczną działalnością, której chciałby się poświęcić poza Kornem:

"

Chciałbym stworzyć musical! Dawno temu rozmawiałam z Clivem Barkerem o mrocznym, popieprzonym musicalu, ale wszyscy są zajęci i niestety do tego nie doszło. Jest to na mojej liście rzeczy, które muszę zrobić - mroczny, metalowy musical, nie jakieś bzdury. "

Korn - jubileuszowa trasa

Tymczasem Korn ogłosił, że z okazji 20. lecia ukazania się 3. albumu „Follow The Leader” we wrześniu 2018 zespół zagra trzy specjalne koncerty w Stanach Zjednoczonych w San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Podczas tych występów fani usłyszą cały krążek na żywo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Jonathan Davis