08.08.2019 14:52

Jonathan Davis nie był zadowolony z ostatniego albumu Korna

W audycji "Trunk Nation" członkowie zespołu Korn przyznali, że "The Serenity of Suffering" nie przypadł Jonathanowi Davisowi do gustu.

Jonathan Davis
fot. kadr z wideo YouTube: In Conversation With JONATHAN DAVIS of KORN

6 sierpnia 2019 roku Brian "Head" Welch i Jonathan Davis byli gośćmi audycji radiowej Eddiego Trunka. Muzycy opowiadali o najnowszej płycie Korna "The Nothing", a także o procesie twórczym, który towarzyszył członkom zespołu. Okazało się również, że nie wszystkie kompozycje, które pojawiły się na ostatniej płycie, przypadły do gustu Jonathanowi Davisowi.

Jonathan Davis nie był zadowolony z ostatniego albumu Korna

W trakcie rozmowy Welch został poproszony o opisanie procesu pisania piosenek na album "The Nothing". Okazało się, że dla muzyka najlepszym sposobem jest spotkanie się z ekipą i jamowanie. Gitarzysta dodał również, że był bardzo dumny z ostatniego wydawnictwa. Ono jednak nie przypadło do gustu Jonathanowi. Wokalista Korna chciał, żeby piosenki przypominały twórczość Pantery. Head tak to wspomina: 

"

Byłem bardzo dumny z ostatniego albumu i wszyscy go pokochaliśmy, ale myślę, że niektóre piosenki nie przypadły do gustu Jonathanowi. Bardzo chcieliśmy, żeby je polubił [...], chciał je polubić, ale nie był w stanie. Wysyłaliśmy mu nagrania, ale on dawał nam tylko wskazówki: "Dlaczego nie zrobicie tego?", "spróbujcie zrobić to w ten sposób". W końcu rzucaliśmy mu pytania: "Co powinniśmy dzisiaj zrobić?". On wtedy mówił "Pantera. Pomyślcie o tym, że ma być ciężko. Zróbcie coś w tym stylu" [...] "

Munky
Munky
Przeczytaj także Munky o śmierci żony Jonathana Davisa: Kiedy masz do czynienia ze smutkiem i stratą przechodzisz przez różne etapy

Jonathan Davis dodał:

"

Kocham to co robimy, poważnie [...] Jednak ostatnim razem myślałem: "Okej...". Czułem się z tym źle, bo oni włożyli w to tyle pracy i serca... Nie chciałem być tym złym, który powiedziałby: "Nie, nie zaśpiewam tego". Postanowiłem zrobić wszystko, co mogłem. Jeśli chodzi o najnowszy album to każda piosenka brzmi świetnie.  "

"The Nothing" będzie już trzynastą płytą zespołu Korn. Premiera krążka odbędzie się 13 września 2019 roku. Dyskografię kapeli zamyka "The Serenity of Suffering", który został wydany w 2016 roku.

Zobacz także: Gitarzysta Korna opuści zespół na trasie z Alice in Chains. Grupa znalazła już zastępstwo

Tagi: Korn Jonathan Davis