18.02.2015 14:13

Jonathan Davis o walce z depresją, złością i atakami paniki

Frontman Korna przeszedł w swoim życiu wiele – depresja, ataki paniki, problem z używkami. Jak sobie z tym wszystkim poradził?

Jonathan Davis o walce z depresją, złością i atakami paniki
foto: kadr z wideo

Jonathan Davis opowiedział o najtrudniejszych chwilach w swoim życiu w wywiadzie dla fundacji The You Rock. W ten sposób chce pomóc innym zmagającym się z podobnymi problemami. Jego uratowała muzyka.

"

Depresja jest jak chodzenie w ogromnym kocu z ołowiu. Dzięki Bogu, miałem muzykę, która pomogła mi to przetrwać. Uważam, że muzyka jest jedną z najbardziej potężnych rzeczy na całym świecie. Ma moc uzdrawiania ludzi. Ma moc gromadzenia razem ludzi. To piękna rzecz. I dlatego całkowicie oddałem się tworzeniu muzyki. To jest teraz moim narkotykiem i antydepresantem. Znaczy dla mnie wszystko. "

Każdy cierpiący na depresję powinien znaleźć sobie coś, w czym mógłby wyrażać siebie i dzięki czemu pozwoli złym myślom ulecieć z głowy. Zanim on znalazł swój sposób, zmagał się z nimi bardzo długo.

"

To była straszna rzecz – pamiętam, jak dostałem pierwszego ataku paniki. Myślałem, że umrę. Nie wiedziałem, co się dzieje, piłem dużo, brałem narkotyki. (...) Zacząłem mieć paranoję i myślałem, że leki są złe. Zachowywałem się schizofrenicznie, myślałem, że ludzie chcą mnie otruć… "

I wtedy nastąpiły dwa przełomowe momenty. Pierwszym była śmierć dziadka, drugim – chwila, w której mały syn zobaczył go pijanego. Rzucił alkohol, z depresją przy pomocy leków i aktywności fizycznej walczył jeszcze wiele lat.

"

Siedzę tu, mam 44 lata i chcę powiedzieć ludziom, że jest lepiej. To zajmuje trochę czasu, czasami potrzeba leków. Czasami wymaga to zmiany całego życia i robienia rzeczy inaczej, ale poprawia się i nadchodzą czasy, dla których warto żyć. "

Wcześniej fundacji The You Rock o swojej walce z chorobą opowiadał wokalista Slipknota, Corey Taylor. Po jej pokonaniu miał jeszcze jedno niełatwe zadanie przed sobą. Teraz niestraszne mu nawet internetowe trolle.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jonathan Davis