Jonathan Davis o walce z depresją, złością i atakami paniki
Urszula Drabińska
18.02.2015 14:13
Jonathan Davis o walce z depresją, złością i atakami paniki Fot. kadr z wideo

Frontman Korna przeszedł w swoim życiu wiele – depresja, ataki paniki, problem z używkami. Jak sobie z tym wszystkim poradził?

Jonathan Davis opowiedział o najtrudniejszych chwilach w swoim życiu w wywiadzie dla fundacji The You Rock. W ten sposób chce pomóc innym zmagającym się z podobnymi problemami. Jego uratowała muzyka.

Depresja jest jak chodzenie w ogromnym kocu z ołowiu. Dzięki Bogu, miałem muzykę, która pomogła mi to przetrwać. Uważam, że muzyka jest jedną z najbardziej potężnych rzeczy na całym świecie. Ma moc uzdrawiania ludzi. Ma moc gromadzenia razem ludzi. To piękna rzecz. I dlatego całkowicie oddałem się tworzeniu muzyki. To jest teraz moim narkotykiem i antydepresantem. Znaczy dla mnie wszystko.

Każdy cierpiący na depresję powinien znaleźć sobie coś, w czym mógłby wyrażać siebie i dzięki czemu pozwoli złym myślom ulecieć z głowy. Zanim on znalazł swój sposób, zmagał się z nimi bardzo długo.

To była straszna rzecz – pamiętam, jak dostałem pierwszego ataku paniki. Myślałem, że umrę. Nie wiedziałem, co się dzieje, piłem dużo, brałem narkotyki. (...) Zacząłem mieć paranoję i myślałem, że leki są złe. Zachowywałem się schizofrenicznie, myślałem, że ludzie chcą mnie otruć…

I wtedy nastąpiły dwa przełomowe momenty. Pierwszym była śmierć dziadka, drugim – chwila, w której mały syn zobaczył go pijanego. Rzucił alkohol, z depresją przy pomocy leków i aktywności fizycznej walczył jeszcze wiele lat.

Siedzę tu, mam 44 lata i chcę powiedzieć ludziom, że jest lepiej. To zajmuje trochę czasu, czasami potrzeba leków. Czasami wymaga to zmiany całego życia i robienia rzeczy inaczej, ale poprawia się i nadchodzą czasy, dla których warto żyć.

Wcześniej fundacji The You Rock o swojej walce z chorobą opowiadał wokalista Slipknota, Corey Taylor. Po jej pokonaniu miał jeszcze jedno niełatwe zadanie przed sobą. Teraz niestraszne mu nawet internetowe trolle.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.