29.12.2016 16:00

Jonathan Davis pokazał pierwszy szkic z logo Korna

Czas trochę powspominać. Muzyk pokazał zatem, jak prezentuje oryginalna wersja słynnego logo zespołu. Tak jak się można było tego spodziewać wygląda ono tak, jakby narysowało je małe dziecko. 

Jonathan Davis pokazał pierwszy szkic z logo Korna
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Każdy zespół ma swoje niepowtarzalne logo, które można zobaczyć na płytach, plakatach oraz innych gadżetach. Często konkretna czcionka daje nam do zrozumienia z jakim rodzajem muzyki mamy do czynienia, muzycy też przemycają ukryte znaczenia.

Logo Korna zna chyba każdy meloman, a już na pewno fan metalu. Jego autorem jest Jonathan Davis, który napisał nazwę kapeli kredką i to lewą ręką. Ten zabieg, jak również przekręcenie litery „r” miał wyglądać na pismo dziecka. Logo powstało zatem w okamgnieniu za pierwszym zamachem. Fred Durst z Limp Bizkit później wytatuował nazwę zespołu na plecach Briana „Heada” Welcha.

Jonathan Davis postanowił zatem podzielić się zdjęciem, na którym trzyma pierwszy szkic tego logo. Tak oto zaczęła się historia numetalowej kapeli:

Zespół nie zwalnia tempa i 21 października 2016 roku wydał kolejny studyjny krążek zatytułowany „The Serenity of Suffering”. Na longplayu znalazły się taki numery, jak „Rotting in Vain”„Insane”„Take Me” czy „A Different World”. Korn otrzymał również nominację do Grammy 2017 w kategorii Best Metal Performance. Zwycięzców poznamy 12 lutego 2017 roku na ceremonii w Staples Center w Los Angeles. 

Polscy fani będą mogli zobaczyć zespół już niebawem na żywo, bowiem Korn zagra 31 marca 2017 roku na warszawskim Torwarze. Przed kapelą zaprezentują się również zespoły Heaven Shall Burn oraz Hellyeah. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Korn Jonathan Davis