26.01.2016 16:43

Jonathan Davis wypruwa flaki w animowanym klipie

Dawno, dawno temu muzyk Korna miał nietypowe zajęcie. Zmora dawnych lat powróciła wraz z teledyskiem pewnej kapeli...

Jonathan Davis wypruwa flaki w animowanym klipie
foto: kadr z wideo

Jak zadziwić potencjalnych odbiorców swojej twórczości? Nagrać ciekawe wideo i najlepiej, żeby głównym bohaterem opowieści był ktoś sławny. Amerykański zespół Sunflower Dead stworzył klip do swojego numeru „It’s Time To Get Weird”, w którym udzielił się Jonathan Davis. Powstało pytanie, jaki klip powinien promować ten utwór i muzycy kapeli wpadli na ciekawy pomysł.

Za animację odpowiedzialny jest Smorgasbord Productions, który odtworzył atmosferę tandetnego horroru, ponurą pogodę i oczywiście zombie. 

Teledysk nawiązuje do przeszłości Davisa, gdy pracował jako asystent koronera i miał do czynienia z trupami na okrągło. Dlatego też muzyk szaleje w kostnicy, wypruwa flaki, wyrzuca serce jako niepotrzebny organ do kosza, zakopuje trumny i sprawia, że nieboszczycy ożywają. W końcu sam staje się zombie i kumpluje się z podobnymi do siebie stworzeniami.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten klip:

Jeden z członków zespołu, Michael Del Pizzo, miał dosyć nudnych teledysków i chciał stworzyć naprawdę wyjątkowe wideo. Formacja wielokrotnie słyszała, że powinna mieć jakiś animowany klip i grupa ostatecznie posłuchała się tej dorady:

"

Jaki jest na to lepszy sposób, niż stworzenie klipu inspirowanego Scooby Doo, w którym pojawił się jeden z najbardziej unikatowych frontmanów - Jonathan Davis? "

Sunflower Dead ma na swoim koncie dwa krążki, z czego wyżej wspomniana kompozycja pochodzi z albumu o tym samym tytule, który ukazał się w 2015 roku. Pierwszym singlem z tego krążka był „Dance With Death”. W lipcu 2015 roku formacja dwukrotnie grała przed Kornem w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem fani Korna będą mogli zobaczyć zespół już 7 czerwca 2016 roku na Power Festival w Łodzi.

Jak Wam się podoba klip z animowanym muzykiem Korna?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Jonathan Davis