15.05.2015 11:33

Jonathan Davis i kolejna przygoda z dubstepem

Wokalista zespołu Korn zaprezentował fragment kompozycji o tytule „Can You Hear Me". W jakim kierunku zmierza twórczość muzyka?

Jonathan Davis i kolejna przygoda z dubstepem
foto: kadr z wideo

W minutowym filmie widzimy Jonathana Davisa w studio podczas wykonywania nowego utworu. Nie będzie on jednak sygnowany nazwą macierzystej grupy wokalisty. Trafi na płytę Killbot, pobocznego projektu muzyka, z którym wydał trzy lata temu EP-kę, „Sound Surgery". „Can You Hear Me" stylistycznie mieści się w muzycznych rejonach zapoczątkowanych przez Korna na płycie „The Path of Totality". Da się usłyszeć dużo elektroniki i dubstepowych dźwięków.

Jonathan Davis chwali brzmienie kompozycji, które udało mu się wykreować, dzięki użyciu panelu Zen Studio od firmy Antelope Audio. Z produktami tej marki związany jest już od lat. Artysta docenia kompaktowość sprzętu, dzięki której jest w stanie zabrać go ze sobą wszędzie i nagrać ścieżki o świetnym brzmieniu w każdym miejscu:

"

To moje przenośne studio zamknięte w jednym pudełku. To najlepszy interfejs, jakiego kiedykolwiek używałem. Cenię to, że posiada wszystkie niezbędne mi funkcje. "

W studio towarzyszyli Davisowi Sluggo z Killbot oraz producenci - Eric Racy i Marcel James. Prace nad nowym materiałem od Killbot trwają już od jakiegoś czasu. Wcześniejsze doniesienia muzyków pochodzą z 7 maja 2015 roku.

Korn tymczasem skupia się na 20. rocznicy wydania debiutanckiej płyty i trasie koncertowej, która rusza wraz z 20 czerwca 2015 roku.

Czekacie na kolejne dubstepowe dropy od Jonathana Davisa?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Korn Jonathan Davis