18.09.2019 15:21

Jonny Greenwood założył własną wytwórnię płytową

Label nazywa się Octatonic i będzie wydawał jedynie muzykę klasyczną.

jonny greenwood
foto: shutterstock

Współzałożyciel Radiohead i jeden z najciekawszych kompozytorów muzyki filmowej ostatnich lat, Jonny Greenwood, postanowił stanąć po drugiej stronie machiny muzycznej. Artysta zdecydował się założyć własny wydawcnictwo, poprzez które do słuchaczy będzie trafiało szerokie spektrum muzyki klasycznej.

"

Mam nadzieję, że te nagrania przekonają więcej ludzi, aby oglądać występy muzyki klasycznej na żywo, i może zainteresują się dzięki nimi prezentowanym artystom. "

Wyjaśnił w notce prasowej członek Radiohead.

thom yorke
thom yorke
Przeczytaj także Hacker zatrzymany za kradzież muzyki. Wśród ofiar byli m.in. Radiohead

Jonny Greenwod z własnym wydawnictwem muzycznym

Greenwood ma jasno określony cel w swojej pracy wydawniczej. Chce dokumentować pracę współczesnych muzyków klasyczynych, gdy ci grają "muzykę, którą kochają, zarówno tę współczesną, jak i zamierzchłą." Pierwsze płyty labelu są już dostępne do kupienia. Jedna z nich to Partita numer 2 w d-moll Jana Sebastiana Bacha, którą wykonał skrzypek Daniel Pioro. Drugie wydawnictwo to płyta zatytułowana "Industry Water". Znajdziemy na niej kompozycję Michaela Gordon "Industry" i utwór samego Greenwooda "Three Miniatures of Water".

W przyszłości wydawnictwo należące do muzyka ma w planach wydawać m.in. muzykę Steve'a Reicha i dotąd niepublikowane nagrania Greenwoda.

Cieszycie się na taki label? 

Tagi: Rock News Radiohead