Josh Homme Największym Muzycznym Bucem 2017. Kopnął w głowę fotografa na koncercie

Maciej Koprowicz
11.12.2017 10:31
Josh Homme Największym Muzycznym Bucem 2017. Kopnął w głowę fotografa na koncercie Fot. Emma McIntyre/AFP/EAST NEWS, Paint

Lider QOTSA przebił A Perfect Circle w walce z koncertowymi fotografami. Dla Chelsea Lauren spotkanie z butem Josha skończyło się w szpitalu.

Kwestia fotografowania i filmowania koncertów przez widzów to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich tygodni w świecie rocka. Dyskusję rozpoczął zespół A Perfect Circle, który surowo zabronił robienia zdjęć i kręcenia filmów komórkami na swoich występach. Na koncercie w Reading w USA 60 osób, które nie zastosowały się do zaleceń, zostało wyproszonych z sali.

Niektórzy rockmani jeszcze ostrzej reagowali na irytujących „pstrykaczy”. Corey Taylor na koncercie Slipknota wytrącił jednemu z fanów telefon z ręki. Do tej pory zagrożeni byli jednak tylko filmowcy-amatorzy z widowni – profesjonalni fotografowie akredytowani na koncert dotychczas byli nietykalni.

Dotychczas. Podczas koncertu Queens Of The Stone Age 10 grudnia 2017 w kalifornijskim Inglewood, w ramach imprezy KROQ Acoustic Christmas, lider zespołu Josh Homme w trakcie gry podszedł do brzegu sceny, tuż obok fosy fotografów. Chelsea Lauren robiła zdjęcia z bardzo bliskiej odległości. Homme widząc to kopnął ją – być może celował w aparat, ale trafił kobietę w głowę.

Lauren zakończyła ten wieczór w szpitalu Cedars-Sinai. O incydencie poinformowała na Instagramie.

Dzięki Joshowi Homme’owi z Queens Of The Stone Age muszę spędzić noc na ostrym dyżurze. SERIO, JAK TAK MOŻNA???

Poszkodowana uważa, że muzyk kopnął ją z premedytacją. Widzowie potwierdzają bardzo dziwne zachowanie artysty podczas koncertu w Inglewood. Chwilę po kopnięciu fotografki miał wyjąć nóż i zranić się w czoło – przez resztę koncertu krwawił. Obrażał też widzów, nazywając ich „niedorozwojami”. Lżył ze sceny również supportujący QOTSA Muse. Zachęcał wręcz widzów do okrzyków dezaprobaty, a także do... ściągnięcia spodni. Miał też powiedzieć:

Chcę dać wam wszystkim wieczór, którego nigdy nie zapomnicie.

Dzień później Homme przeprosił na Instagramie Queens Of The Stone Age za swoje skandaliczne zachowanie. Nie wiadomo, czy był tego wieczoru trzeźwy.

Poprzedniego wieczoru, grając w zapamiętaniu, kopnąłem kilka świateł i sprzętów na naszej scenie. Dziś dowiedziałem się, że kopnąłem także aparat, trzymany przez fotografkę Chelsea Lauren. Nie miałem zamiaru tego zrobić. Nigdy nie skrzywdziłbym celowo nikogo, kto pracuje na naszym koncercie lub przyszedł jako widz. Mam nadzieję, że Chelsea przyjmie moje szczere przeprosiny.

Wydawało nam się, że Josh to bardzo odpowiedzialny facet – wszak zdarzało mu się przerwać koncert, by przerwać bójkę na widowni. Cóż, jeśli lider QOTSA chciał dać widzom wieczór, którego nigdy nie zapomną, to z pewnością mu się udało.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.